Blog

Jak bezpiecznie randkować w sieci?

by in Ciekawostki 27 maja, 2021

Randki online mogą być ciekawym przeżyciem. To prosty sposób na urozmaicenie czasu lub poznanie kogoś nowego. W Internecie możesz szukać miłości, rozrywki lub po prostu nowych znajomości. Jednak musisz mieć świadomość, że mimo wielu udogodnień, Internet jest także miejscem, w którym musimy zachować czujność. Możemy natrafić na wyłudzaczy danych, na podszywaczy i osoby, które podają się za kogoś innego niż są w rzeczywistości. I właśnie niestety na portalach randkowych możesz takie osoby spotkać. Jak bezpiecznie randkować w sieci? 

Randkowanie w sieci: czego nie robić?

Tworząc profil na portalu randkowym możesz wybrać jakie informacje będą widoczne dla innych użytkowników. Co warto utajnić, a co podać do informacji publicznej? Z całą pewnością zachowaj dla siebie dane, które można w jakiś sposób wykorzystać. Nie podawaj numeru telefonu, adresu e-mail, adresu zamieszkania i tym podobnych. Nawet nazwisko możesz zachować dla siebie. Im mniej delikatnych danych podasz, tym będziesz bezpieczniejszy. Użytkownikom, którzy przeglądają Twój profil powinno wystarczyć imię, zdjęciem i zainteresowania. Tworząc profil na portalu randkowym skup się na swoich zainteresowaniach i hobby lub cechach charakteru. 

Analogicznie nie podawaj danych poufnych nowo poznanej osobie. Jeśli nawiążesz z kimś kontakt, to (przynajmniej na początku) trzymaj się neutralnych tematów. Jakiej muzyki lubicie słuchać, jakie książki czytać. Co lubisz robić w wolnym czasie. O pracy również możesz porozmawiać, jednak nie zdradzaj zbyt wielu szczegółów dotyczących firmy. Jeśli nowo poznana osoba szybko przejdzie do tematu pożyczek i przykładowo ciężkiej sytuacji życiowej, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Z całą pewnością nie pożyczaj pieniędzy i nie podawaj żadnych danych, które mogłyby posłużyć do zaciągnięcia pożyczki. Tutaj także warto zatrzymać się na chwile przy danych do logowania. na wszelki wypadek nie podawaj w nazwie użytkownika cyfr, które są np. Twoją datą urodzenia lub numerem telefonu. Tak samo hasło do logowania najlepiej skomponuj z przypadkowych informacji, ale takich, które będą dla Ciebie łatwe do zapamiętania.  

Randkowanie w sieci: co robić?

Skoro już wiemy jak uchronić się przed oszustami, to musimy wspomnieć także o tym jak stworzyć efektywny profil. Jeśli korzystasz z portali randkowych https://www.boonga.pl/warszawa, to zapewne zależy Ci na znalezieniu drugiej połówki lub poznaniu kogoś nowego. Na co zwracasz uwagę przeglądając profil? Niech zgadnę – w pierwszej kolejności na zdjęcie. To jak wyglądamy stanowi ważny element naszego profilu. Zdjęcie jest swego rodzaju wizytówką. Dlatego dodawaj tylko swoje prawdziwe zdjęcia, najlepiej aktualne. Tak samo pisz o swoich prawdziwych zainteresowaniach, czy doświadczeniach. Prawda i tak wcześniej czy później wyjdzie w konwersacji, a utrzymanie kłamstwa może być trudniejsze niż myślisz. 

Leave a Reply