Blog

Skutki stresu w pracy

by in Blog 12 czerwca, 2018

Stres i praca

Praktycznie nie mamy możliwości aby całkowicie wyeliminować stres w pracy. Skutki stresu w pracy mogą być niewielkie ale i przybrać ogromny rozmiar. Nie warto zatem bagatelizować stresu w pracy i skutków jakie może wywołać. W przypadkach gdy stres w pracy zdarza nam się w sytuacjach nadzwyczajnych i nie jest codziennością, nie ma w tym nic dziwnego. Krótkotrwały stres jest wpisany w nasze życie, a nasz organizm umie sobie z nim radzić. Oczywiście, że idealną sytuacją było by wyeliminowanie stresu w pracy całkowicie jednak chyba każda pracująca osoba zgodzi się z nami, że jest to niemożliwe. Kiedy jednak sytuacje stresujące towarzyszą nam każdego dnia, warto przeanalizować swoją sytuację. Kiedy praca wiąże się z nieustannym stresem mamy do czynienia ze stresem długotrwałym, z którym wiążą się poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Pomoc specjalisty

Stres w pracy może wywołać u nas wiele negatywnych skutków zdrowotnych. Długotrwały stres wpływa negatywnie na wszystkie aspekty naszego życia. Narażeni na stres w pracy przez bardzo długi czas możemy nie być w stanie sami sobie z nim poradzić. O ile nie odetniemy źródła naszego stresu, czyli nie zmienimy pracy, przez cały czas jesteśmy narażeni na stres. Jak wiemy nie zawsze zwolnienie się z pracy jest takie proste. Z całą pewności jednak nie powinniśmy pozostawać w tej sytuacji sami i poszukać pomocy u specjalisty, który pomoże nam walczyć ze stresem i opanować negatywne emocje.

Skutki stresu w pracy

Skutki stresu w pracy są różne. Bez względu na to czy są bardzo poważne czy mniej, zawsze negatywnie odbijają się na naszym zdrowi i warto o tym pamiętać. Skutkiem stresu w pracy jest przede wszystkim długotrwałe zmęczenie przy jednoczesnej bezsenności. Przez cały dzień jesteśmy zmęczeni i nic nam się nie chce. jednak gdy przychodzi czas na sen mamy problemy z zaśnięciem. Mimo zmęczenia, towarzyszący nam ciągle stres związany z pracą, nie pozwala nam na spokojny sen. Ciągłe uczucie niepokoju i myśli skierowane na kolejne zadania do wykonania w pracy, negatywnie odbijają się także na życiu prywatnym i towarzyskim. Obecność innych ludzi nas zwyczajnie denerwuje. Z nikim nie możemy się porozumieć. Długotrwały stres może doprowadzić także do poważniejszych skutków takich jak uzależnienie np. od alkoholu. Lampa lud dwie wina wieczorem, z początku, pozwalają nam zapomnieć o stresie w pracy. Z czasem potrzebujemy więcej i więcej. Wieczór bez alkoholu jest już niemożliwością. W ten sposób szybko możemy wpaść w uzależnienie. Do jeszcze poważniejszych skutków stresu w pracy możemy zaliczyć depresję, a nawet myśli samobójcze.

Nie bagatelizuj więc już pierwszych objawów i pozwól sobie pomóc.

Leave a Reply