Blog

Co zrobić z niewielką ilością gruzu po remoncie?

by in Blog 17 marca, 2021

Niewielki remont, na przykład wiążący się jedynie z kuciem ściany czy podłogi w jednym małym pomieszczeniu, może wiązać się z wygenerowaniem niedużej ilości gruzu. W związku z tym wynajem specjalnego kontenera na gruz mógłby być po prostu nieopłacalny finansowo, ponieważ mimo że kontener nie byłby całkowicie zapełniony, trzeba by było zapłacić pełną cenę.

Jednocześnie nawet relatywnie mała ilość gruzu wciąż jest trudna w samodzielnej utylizacji – nie wrzucimy go przecież do zwykłego worka na śmieci, ponieważ, z uwagi na ciężar i ostre krawędzie gruzu, po prostu on tego nie wytrzyma. Tak więc, co zrobić po remoncie z niewielką ilością gruzu? Sprawdź!

Worki na gruz to najlepsze rozwiązanie

Pojemność kontenerów na gruz zaczyna się od 2 metrów sześciennych. Nawet, jeśli wynajmiemy najmniejszy dostępny kontener, wciąż może on być za duży. Co więcej, będziemy musieli znaleźć gdzieś miejsce, aby go postawić (i w niektórych przypadkach uzyskać na to pozwolenie odpowiednich organów). Krótko mówiąc, przy bardzo małej ilości gruzu do utylizacji, jest to stosunkowo uciążliwe.

Rozwiązaniem tego problemu są worki big bag na gruz Warszawa, których pojemność wynosi około jednego metra sześciennego, a więc o połowę mniej niż pojemność najmniejszego kontenera. Jeden metr sześcienny pojemności oznacza w praktyce możliwość załadowania do takiego worka nawet półtora tony gruzu.

Mają one też z tego względu mniejsze wymiary i łatwiej jest znaleźć na nie miejsce. Chociaż „worki” w ich nazwie mogą nam się kojarzyć ze zwykłymi workami na śmieci, jest to oczywiście coś zupełnie innego.

Worki na gruz są wzmacniane i wykonane w taki sposób, aby wytrzymały duży ciężar gruzu, nie są też łatwe do porwania czy przecięcia, w przeciwieństwie do normalnych worków. Warto więc się nad nimi zastanowić, jeśli szukamy szybkiej, prostej i wygodnej metody na wywóz niewielkiej ilości gruzu.

Jak przebiega proces wywozu gruzu za pomocą worków?

Wywóz gruzu za pomocą worków nie różni się wbrew pozorom szczególnie od ich wywozu za pośrednictwem kontenera. Najpierw trzeba worki zamówić, a następnie są one dostarczane pod wskazany adres (lub możemy sami je odebrać). Kolejny krok to wypełnienie ich gruzem.

Po kilku dniach (dokładny okres między dostarczeniem worków a ich odbiorem można ustalić indywidualnie) gruz jest odbierany i wywożony do punktu utylizacji. Zadbaniem o legalną, prawidłową utylizację odpadów zajmuje się usługodawca, od którego wynajęliśmy worki, więc nie musimy się o nic martwić. Jak widać, cały proces jest bezproblemowy i mało skomplikowany.

One Comment
  1. Remontując mieszkanie zamówiłam worki big bag. Wywóz gruzu w małej ilości jest w nich wygodniejszy. Nie musimy martwić się załadunkiem w ciągu tzw. postojowego, gdyż big bag można trzymać tak długo, jak jest to potrzebne.

Leave a Reply