Blog

Białe rękawiczki

by in Dziewczynka, Uroczystość 6 lutego, 2021

Białe rękawiczki mają za zadanie dopełnić biały strój komunijny dziewczynki. Nie każda dziewczynka chce mieć rękawiczki, zwłaszcza w ciepły dzień, podczas którego rękawiczki będą po prostu niewygodne. Można zdecydować się na koronkowe, bardzo cienkie i delikatne rękawiczki. Są tak cienkie i przewiewne, że dziewczynka nawet ich nie poczuje. Rękawiczki często są ozdabiane koralikami, kokardkami lub kwiatkami podobnymi do tych, które znajdują się na wianku lub torebce. Coraz częściej, podczas wybierania sukienki komunijnej taki zestaw rękawiczki, wianek i torebka można kupić osobno.

W tym sezonie bardzo modne mają być krótkie rękawiczki ozdobione dużą i wyrazistą kokardą na przegubie dłoni. Kokardka może też znajdować się na boku nadgarstka. Najlepiej zdecydować się na rękawiczki z połyskującej lub matowej lycry. Do sukienki z krótkim rękawem można dobrać długie rękawiczki, sięgające prawie do łokcia. Bardzo ładnie wyglądają zarówno gładkie, jak i ozdobione delikatnie perełkami lub innymi koralikami rękawiczki. Popularne są również rękawiczki bez palców. Posiadają one maleńką zawieszkę, którą zaczepia się na środkowym palcu, a resztę rękawiczki naciąga się na rękę. Takie rękawiczki też najlepiej pasują do sukienek z krótkim rękawem. Są chętnie wybierane, ponieważ nie krępują palców i nadają się na ciepły dzień.

Jeśli nasza pociecha ma albę komunijną, można wybrać krótkie rękawiczki lub specjalne rękawiczki bez palców, ale w wersji krótszej, a nie na całą rękę, chyba że alba ma krótki rękaw. W tym sezonie bardzo modne mają być wzory asymetryczne, więc znajdziemy dużo ciekawych wzorów rękawiczek podwijanych z jednej strony od nadgarstka. Asymetria objawi się również przy rozmieszczaniu ozdób takich jak wstążki czy koraliki. Nie muszą już być ułożone równomiernie, ale mają sprawiać wrażenie chaosu.