Blog

Czy warto wykupić pakiet medyczny?

by in Artykuły 12 maja, 2022

Pakiety medyczne to dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej na wysokim poziomie. Korzystanie z tego typu usług zdrowotnych pod wieloma względami jest wygodniejsze od państwowej opieki w szpitalach i przychodniach.

Kto może wykupić pakiet medyczny?

Pakiety medyczne mogą wykupywać zarówno osoby indywidualne jak i przedsiębiorcy, którzy nabywają pakiety dla swoich pracowników. Jeśli chodzi o osoby indywidualne to można kupić pakiet tylko dla siebie, pakiet dla całej rodziny albo specjalny pakiet dla seniora. Z kolei duże firmy bardzo chętnie wykupują grupowe pakiety dla pracowników, bo dobrze wiedzą, że w ten sposób mogą przyciągnąć do siebie wartościowe kadry. Nabywcami pakietów medycznych bardzo często są osoby, które nie mają dostępu do darmowej, państwowej opieki. Bardzo często korzystają więc tego osoby zatrudnione na umowy o dzieło. W przypadku wykupienia takiego pakietu będzie to rozwiązanie dużo tańsze niż korzystanie z dobrowolnego ubezpieczenia w ramach NFZ.

Co warto wiedzieć o pakietach medycznych?

Pakiety medyczne zwykle występują w kilku wariantach a im wyższa jest cena, tym więcej oferuje dany pakiet. Warto zaznaczyć, że już pakiet standardowy czyli taki który można wykupić za niecałe 100 zł miesięcznie oferuje  stosunkowo szeroki zakres usług. W ramach takiego pakietu podstawowego można zwykle korzystać z porad u lekarza rodzinnego i 10 innych specjalistów. Można też wykonywać badania laboratoryjne, których lista zwykle obejmuje około 50 pozycji. Osoby które potrzebują szerszego dostępu do usług medycznych mogą wykupywać pakiety bardziej zaawansowane. W ich ramach można zapewnić sobie dostęp do kilkudziesięciu specjalistów a także dostęp do większej ilości badań i zabiegów. Ponadto są specjalne kobiet pakiety dla kobiet, które gwarantują opiekę położniczą w ciąży. Przy droższych wariantach pakietów można też liczyć na usługi rehabilitacyjne oraz na opiekę stomatologiczną. Warto podkreślić, że wszyscy pacjenci którzy podpiszą umowę na pakiety medyczne, mogą korzystać z licznych udogodnień. Wiele spraw można tutaj załatwić online i dotyczy to na przykład wglądu do wyników badań, rezerwacji i przekładania wizyt. Bardzo często można też online zadawać dodatkowe pytania lekarzom. Z pakietów medycznych będą zadowolone przede wszystkim te osoby, które cenią sobie swój czas i chcą w razie potrzeby szybko skorzystać z wizyty lekarskiej. Tutaj nie trzeba czekać w długich kolejkach ani dostarczyć skierowań do specjalisty, bo wszystko można szybko załatwić od ręki.

Leave a Reply