Blog

Co zrobić, by lakier do paznokci nie odpryskiwał? Brak ocen

by in Blog 30 sierpnia, 2021

Dziś, tak dla odmiany, trochę porad urodowych. Zapewne każda z nas choć raz w życiu męczyła się z odpryskującymi drobinkami lakieru do paznokci. Powtórne malowanie nie przynosiło skutku, jedynie wygląd dłoni nieco tracił na jakości. Jak raz na zawsze pożegnać problem niesfornego lakieru i cieszyć się pięknie pomalowanymi, modnymi paznokciami?

Mycie rąk

Czyste dłonie to niezbędny warunek, aby paznokcie wyglądały zachwycająco. Tłuste i brudne palce powodują, że na płytce paznokcia również osadza się warstwa niechcianych substancji, a później odrywa wraz z lakierem. Zatem przed każdym zmyciem starego lakieru i nałożeniem nowego starannie umyjmy ręce.

Brak kremu

Poradniki na temat urody grzmią jednym głosem, by kremować skórę dłoni – dzięki temu unikniemy pęknięć i szorstkości dłoni, a one same będą gładkie i dobrze nawilżone. Jednak gdy planujemy malowanie paznokci, warto odłożyć krem na półkę. Dlaczego? Otóż składniki kremów do rąk powodują, że skóra staje się tłusta, co, jak już wiemy, niezbyt dobrze działa na lakiery do paznokci. Unikajmy przede wszystkim produktów perfumowanych, gdyż to właśnie po ich stronie leży wina pękania lakieru.

Dobry „podkład”

Baza do lakieru to po prostu bezbarwna emulsja, która ma za zadanie zabezpieczyć płytkę paznokcia przed ciemnymi lakierami oraz zadbać o jego piękny wygląd. Po dokładnym zmyciu starego koloru odczekajmy chwilę i przed nałożeniem świeżej warstwy potraktujmy paznokcie bazą. Dzięki niej nowy lakier o wiele dłużej się utrzyma i zachowa estetyczny wygląd.

Zabezpieczenie lakieru

Następnym krokiem do pięknych paznokci jest zabezpieczenie lakieru przed odpryskiwaniem. W tej roli doskonale sprawdzi się utwardzacz albo bezbarwny lakier, który dość szybko schnie. Po nałożeniu właściwego koloru odczekajmy, aż wyschnie i pomalujmy płytkę utwardzaczem. W razie potrzeby zabieg możemy powtarzać co kilka dni. Sprawi on, że lakier będzie bardziej trwały.

Unikanie wody…

Nie chodzi tu oczywiście o niemycie rąk lub unikanie prysznica. Lakiery do paznokci nie przepadają za długotrwałym moczeniem w wodzie, zwłaszcza z dodatkiem detergentów. Dlatego przed planowanym myciem okien, podłóg lub zmywaniem zakupmy w sklepie gumowe rękawice. Nie tylko uchronią lakier od zniszczenia, ale także pomogą naszym dłoniom zachować miękkość i estetyczny wygląd.

… i ciepła

Mimo, że na opakowaniu lakieru producent zapewnia, iż schnie on w kilka minut, tak naprawdę całkowicie odporny na wszelkie bodźce jest on dopiero następnego dnia. W dniu malowania unikajmy zatem moczenia rąk w gorącej wodzie, korzystania z sauny i solarium. Dzięki temu wciąż jeszcze miękka warstwa emalii nie ulegnie zniszczeniu.

Preparaty do skórek

Oprócz cudownych właściwości regeneracji skórek przy paznokciach kremy, olejki i balsamy do skórek posiadają również magiczną moc przedłużania żywotności lakieru. Wystarczy wetrzeć nieco preparatu również w płytkę paznokcia. Nie tylko dogłębnie nawilżymy skórę opuszków palców, ale także sprawimy, że ulubiony lakier będzie dłużej cieszył nas swoim widokiem.

Leave a Reply