Blog

Czy odchudzać się można wyłącznie z tabletkami?

by in Blog 26 października, 2021

W obecnych czasach większość z nas w olbrzymim pędzie mknie za pigułkami na odchudzanie, a temat właściwego a także racjonalnego żywienia się niestety spada na dalszy plan. Nie posiadając pokładu wolnego czasu, które moglibyśmy znaleźć na sporządzanie dań (bez jakich rzeczywiście nie będziemy mogli przeżyć), często sięgamy po gotowe dania i niestety, szybkie jedzenie (fast food). Tyczy się to zarówno dorosłych, jak również często niestety maluchy. Niezdrowe, irracjonalne odżywianie najczęściej niestety kończy się otyłością. Z problemem nadmiernych kilogramów zmaga się naprawdę spora część społeczeństwa polskiego. Czy będziemy mogli temu jakoś zaradzić ? Z całą pewnością problem jest niezmiernie złożony, ponieważ nie zawsze potrafimy całkiem zrezygnować z własnej wygody oraz przyjemności, jaką daje nam kupienie gotowego już posiłku. Jeśli jesteśmy skłonni choć po części zmniejszyć spożywanie wysokokalorycznych dań wprowadzić w własne życie aktywność sportową – będziemy mogli do codziennej diety dodać suplementy wpływające na redukcję masy ciała np pigułki przyśpieszające odchudzanie.

Obecnie na naszym rynku jest ich pełno, ale czy wszelkie z całą pewnością są efektywne? Oczywiście nie. Jak więc powinien działać wyrób, który ma na celu stratę zbędnych kilogramów? A więc powinno się: – oczyszczać ludzki organizm, – poprawiać przemianę materii, – spalać regularnie tkankę tłuszczową i nie dopuścić do kolejnego jej gromadzenia, – wpływać hamująco na nadmierne łaknienie. Suplementy te są ogólnodostępne (z całą pewnością mowa tu o takich suplementach, które są dostępne bez posiadania recepty, a nie tabletkach na odchudzanie które przepisywane są poprzez lekarza). Możemy zakupić je w aptekach, sklepach z zdrowym jedzeniem (zarówno tych stacjonarnych, jak i w internecie). Jakie właściwie składniki mają pigułki odchudzające, które są skuteczne?

Niewątpliwie jednymi z najpopularniejszych są tu tak zwane fat burner a zatem składniki odpowiedzialne za spalanie tłuszczu przykładowo CLA a więc sprzężony kwas linolowy, który jest niezwykle skuteczny, za sprawą czego jego skuteczność wzrasta podczas wysiłku fizycznego, HCA – kwas hydoksycytrynowy pochodzący z owoców garcinia cambodgia które rosną w Azji, efedryna – składnik który pobudza do zdecydowanie intensywniejszej pracy tkanki mięśniowej i mózgu (otrzymywana jest z roślin) czy również kofeina, która przeważnie występuje w parze z efedryną wydłużając jej efektywność. Prócz różnego typu spalaczy tłuszczu składnikami takich tabletek odchudzających może przykładowo być błonnik, który po kontakcie z wodą pęcznieje w żołądku, powodując uczucie sytości, chitosan – składnik otrzymywany z pancerzyków skorupiaków, którego budowa przypomina budowę błonnika, a którego nasz przewód pokarmowy nie trawi. Chitosan znacząco ogranicza wchłanianie węglowodanów a ponadto ostatni już składnik – fasolamina a zatem wyciąg z fasoli zwyczajnej blokujący przyswajanie skrobi. Ten ostatni wskazany zwłaszcza dla osób, które mają trudności z ograniczeniem wyrobów mącznych w zwykłej, codziennej diecie.

Skuteczność preparatów każdy powinien sprawdzić na sobie i wtedy wydać rzetelną opinię czy konkretny suplement diety przynosi efekty czy też nie. Podczas wyboru pigułek odchudzających pod żadnym pozorem nie sugerujmy się jego ceną – oczywiście nie zawsze to co jest droższe jest lepsze i skuteczniejsze, zatem lepiej skoncentrujmy się na jego składnikach.

Leave a Reply