Blog

Jak wprowadzić minimalizm do naszego życia

by in Blog 17 czerwca, 2021

JAK WPROWADZIĆ MINIMALIZM DO NASZEGO ŻYCIA

Minimalizm, czyli pozbycie się z naszego życia zbędnych priorytetów takich jak rzeczy materialne, przekonania, zachowania czy zwyczaje i czynności z naszego życia, a zastąpienie ich rzeczami lub zwyczajami kluczowymi takimi, które wzbogacą nasze życie codzienne i pozwolą nam żyć w teorii slow life i mindfulness.

Sama idea minimalizmu jest krótka i zrozumiała- pozbywamy się z życia śmieci, a zastępujemy je tylko niezbędnymi rzeczami, bez których nie da się obejść. Dbamy o to co ważne i to pielęgnujemy. Pozbywamy się z życia konsumizmu i toksycznych osób z naszego życia. Z minimalizmu płyną tylko same korzyści.

Tylko jak go wprowadzić? Jak zresetować nasze całe życie a zacząć coś nowego, by zacząć żyć w idei minimalizmu?

  1. POSPRZĄTAJ W SWOIM ŻYCIU

Po pierwsze musimy posprzątać w naszym życiu. Posprzątać w szafach, w pokojach, w lodówce oraz innych zakamarkach, w których zalegają niepotrzebne rzeczy, które zbierają tylko kurz. Dopiero potem możemy przejść do sfery duchowej i emocjonalnej. Najlepszym sposobem na wprowadzenie minimalizmy w sferze duchowej i emocjonalnej jest medytacja. Pozwala ona na oczyszczenie umysłu i uporządkowanie swoich myśli.

  1. UPORZĄDKUJ SWÓJ CZAS

Zrób plan dnia i zastanów się, na co poświęcasz najwięcej swojego czasu, a co zabiera Ci go niepotrzebnie. Pomaga to na zorganizowanie swojego dnia i wyrzucenie z naszego życie czynności, które w ogóle nie są nam potrzebne. Oglądanie telewizji czy bezmyślne przeglądanie internetu nie ułatwi nam wprowadzenie minimalizmu. W zamian zastąp je czymś wartościowszym jak ćwiczenia czy spotkanie z przyjaciółmi.

  1. SLOW LIFE

Idea slow life polega na zwolnieniu i wzięciu głębokiego oddechu, by zastanowić się, gdzie dokładniej znajdujemy się w naszym życiu tu i teraz. Rozejrzeć się wokół i pomyśleć, czy to jest to czego chce.

Gdy jesteśmy w ciągłym pędzie, i biegniemy od jednej sprawy do drugiej, trudniej nam zwolnić i zreflektować się nad swoim życiem. Znaleźć chwilę czasu dla siebie. Minimalizm pozwala nam odszukać swój własny, wolniejszy rytm i nim podążać, by nie uciekły nam rzeczy ważne i cenne.

  1. CZERP Z TEGO CO WAŻNE

W minimalizmie radość czerpie się z działania nie z posiadania danej rzeczy. Warto poświęcić swój czas najbliższym jak i sobie, by wprowadzić balans do naszego życia. Znaleźć pracę, która nas uszczęśliwia, nie przytłacza papierami i zmartwieniami.

“Cieszmy się z małych rzeczy” to jest motto minimalizmu.

Minimalizm to nie tylko wyrzucanie niepotrzebnych rzeczy, czy porządki w szafie. To idea, która pozwala nam lepiej poznać samych siebie, abyśmy czerpali z życia jak najwięcej. Warto o tym pamiętać, jeśli chcemy wprowadzić minimalizm do naszego życie.

Leave a Reply