Blog

Jak zostać technikiem masażystą i ile możemy na tym zarobić?

by in Blog 26 lipca, 2019

Masaż jest zabiegiem znanym ludzkości od wieków, który odgrywa szczególną rolę w zwalczaniu bólu oraz skurczów, a także poprawie ukrwienia organizmu i samopoczucia. Nie bez powodu zawód masażysty jest poszukiwany przez wiele osób w wielu miejscach. Odpowiadając na pytanie czy warto zostać technikiem masażystą, odpowiedź z całą pewnością brzmi tak.

Czym zajmuje się technik masażysta?

Jak sama nazwa wskazuje technik masażysta odpowiada za wykonywanie różnych masażów (zarówno tych rekreacyjnych, kosmetycznych i klasycznych, jak i sportowych, izometrycznych lub segmentarnych). Powinien być on w stanie zdiagnozować przypadłość klienta, a następnie dobrać odpowiedni masaż oraz technikę. Warto wspomnieć, że zawód ten z pewnością nie jest dla każdego. Jest to profesja, która w głównej mierze wykonywana jest w pozycji stojącej, dlatego nie jest to praca dla osób, które borykają się z bólami kręgosłupa, czy też stawów. Wymaga ona odpowiedniej wytrzymałości i siły fizycznej.

Masażysta powinien posiadać zestaw cech, które znacznie ułatwią mu wykonywanie pracy. Należy do nich przede wszystkim wzbudzanie zaufania u pacjenta i zadbanie, aby czuł się on swobodnie i pewnie w jego rękach. Poza tym masażysta powinien wyróżniać się empatią, łatwością w nawiązywaniu kontaktów, wysoką kulturą osobistą oraz energicznością.

Jak zostać technikiem masażystą?

Kwalifikacje, które są nam niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie technika masażysty, możemy zdobyć podejmując naukę w studium policealnym lub szkole policealnej. Trwa ona z reguły dwa lata i składa się z czterech semestrów, zakończonych egzaminem państwowym (podzielonym na część teoretyczną oraz praktyczną), od którego zależy czy zdobędziemy dyplom, który potwierdzi nasze kwalifikacje. Warto zaznaczyć, że masaż jest bardzo rozległą dziedziną, w której należy się dokształcać i rozwijać cały czas. Technik masażysta czy warto?

Gdzie znaleźć pracę w zawodzie?

Technik masażysta czy warto? Technik masażysta może liczyć na zatrudnienie w wielu placówkach. Często możemy znaleźć je w gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA, centrach fitness, siłowniach. Jeśli mamy taką możliwość, nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć własną działalność gospodarczą, która z pewnością przyniesie niemałe zyski. Jeśli cenimy sobie niezależność, zdecydowanie warto zastanowić się nad zawodem technika masażysty i prowadzeniem własnej firmy.

Ile zarabia technik masażysta czy warto?

Zarobki technika masażysty uzależnione są od wielu różnych czynników takich jak: staż pracy, województwo i wielkość firmy. W dużym mieście technik masażysta może liczyć na pensję nawet do trzech tysięcy miesięcznie, jednak średnie wynagrodzenie mieści się w przedziale od dwóch do dwóch i pół tysiąca złotych. Na większe pieniądze mogą liczyć masażyści, którzy posiadają własny lokal.

Zawód technika masażysta z pewnością nie należy do prostych, ale z odpowiednim nastawieniem i predyspozycjami może sprawiać przyjemność i dawać satysfakcję. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią się rozwijać, przebywać z ludźmi i nieść im pomoc.

Leave a Reply