Blog

Jakie są zalety bycia w małżeństwie?

by in Blog 20 grudnia, 2021

Większość kobiet nie lubi samotności i dąży tego aby stworzyć satysfakcjonujący związek z odpowiednim mężczyzną. Inne ważne powody dążenia do bycia w związku to chęć założenia rodziny i posiadania dzieci. Gdy pojawią się dzieci większość osób, bez względu na wcześniejsze poglądy decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego. Bez wątpienia życie w parze jest dużo przyjemniejsze i łatwiejsze pod warunkiem, że związek tworzą osoby, które do siebie pasują.

Człowiek jak wiadomo jest istotą stadną i posiada określone potrzeby społeczne. Potrzeby te mają oczywiście różne natężenie. W społeczeństwie występują osoby bardzo towarzyskie jak i te preferujące indywidualny tryb życia. Najwięcej jest osób, które przejawiają postawę pośrednią.

Małżeństwo jest właśnie doskonałym sposobem na realizowanie potrzeby bycia potrzebnym i docenianym. Partner to ktoś, kto z założenia ma nam dawać wsparcie, pomagać w trudnych chwilach a także inspirować do działania. Kobieta, która ma męża może na niego liczyć nie tylko w codziennych sprawach ale jednocześnie ma także z kim wyjść na spacer, do kina, do znajomych. Będzie on także dobrym towarzyszem wakacji i partnerem podczas uprawiania sportu.

Małżeństwa zwykle wspólnie dążą do uzyskania stabilizacji finansowej. We dwoje łatwiej jest uzyskać kredyt hipoteczny i łatwiej można go spłacić gdy są dwie pensje. Gdy jedno z małżonków straci prace albo podupadnie na zdrowiu drugie stara mu się pomagać i czasowo utrzymuje swojego partnera. Małżeństwo to bardzo wygodny układ, który z założenia daje także poczucie bezpieczeństwa. Będąc w związku możemy także lepiej się rozwijać, pracować nad swoim charakterem. Badania pokazują, że osoby będące w związkach są pogodniejsze i mają bardziej pozytywny stosunek do życia. Małżonek to także osoba, która będzie nas podziwiać i zapewniać o atrakcyjności.

Będąc w związku rośnie samoocena, bo człowiek czuje, że do kogoś przynależy, jest potrzebny i ważny dla drugiej osoby. Oczywiście każde małżeństwo to nie tylko blaski ale także i cienie jednak jak twierdzi większość małżonków posiadanie kogoś z kim można się pokłócić również jest bardzo ważne.

Leave a Reply