Blog

Na jakie szczegóły zwrócić uwagę kupując drabinę dachową?

by in Blog 26 marca, 2019

Prace na wysokościach wymagają nie tylko doświadczenia i ostrożności, ale przede wszystkich odpowiednich zabezpieczeń oraz niezawodnego sprzętu. Jeśli planujesz naprawy dekarskie, koniecznie w pierwszej kolejności kup dobrą drabinę dachową, bo to ona gwarantuje komfort pracy. Na co zwrócić uwagę, kupując taką drabinę? Podpowiadamy!

Antypoślizgowa powierzchnia

Bezsprzecznie drabina dachowa musi być wyposażona w takie zabezpieczenia, by jak najbardziej zminimalizować możliwość ryzyka jakiegokolwiek wypadku. Jednym z takich zabezpieczeń jest antypoślizgowa powierzchnia szczebli. Przed zakupem warto upewnić się, że antypoślizgowość nie jest wyłącznie sloganem, a producent rzeczywiście o nią zadbał, chociażby poprzez użycie odpowiednich materiałów.

Sposób montowania

Każdy tak profesjonalny sprzęt, od którego może zależeć zdrowie i życie, powinien być montowany bez zarzutu. Dobry montaż bowiem jest w tym przypadku podstawą bezpiecznego poruszania się po drabinie. Przed zakupem sprawdź więc wszystkie elementy montujące. Upewnij się, że nie budzą one Twoich zastrzeżeń i są wysokiej jakości. Warto także zapytać producenta o sam sposób montowania. Zapytaj, czy potrzebny będzie specjalista, który Ci w tym pomoże. Jeśli tak, polegaj na fachowej wiedzy.

Renoma marki

Są takie elementy wyposażenia domu oraz firmy, na których nie opłaca się oszczędzać. Dlatego szukając drabiny dachowej, nie rozglądaj się po sklepach z najtańszym sprzętem, a zaufaj markom, które mają renomę na rynku i mogą pochwalić się wieloma transakcjami ocenianymi pozytywnie. Doceniane przez klientów marki specjalizujące się w sprzedaży drabin są najlepszą gwarancją nie tylko zadowolenia, ale głównie bezpieczeństwa, a to o nie przecież chodzi w przypadku prac na wysokościach. Nie oszczędzaj, gdy chodzi o spokojny sen, że nic się nie stanie podczas remontu czy przeglądu stanu dachu.

Mamy nadzieję, że wybierzesz drabinę dachową, która spełni wszystkie Twoje wymagania oraz wymogi BHP i przepisy prawne. Prace na dachu nie należą do najprostszych, dlatego warto znaleźć rozwiązania, które choć trochę je ułatwią oraz zapewnią pełen komfort.

Leave a Reply