Blog

Nowoczene metody przeszczepienia włosów

by in Blog 24 marca, 2022

Problem łysienia to przypadłość, z którą najczęściej zmagają się mężczyźni. U nich wypadanie włosów zachodzi intensywnie, a jego konsekwencje są bardzo widoczne. Chociaż łysienie u mężczyzn jest zjawiskiem powszechnym i dobrze akceptowanym społecznie, to często odbiera mężczyznom pewność siebie i bywa powodem kompleksów. Na szczęście istnieją sposoby leczenia łysienia – najskuteczniejszym z nich jest przeszczep włosów. Jaką metodę przeszczepu wybrać? Na czym polega zabieg?

Metody transplantacji włosów – którą wybrać?

Najstarszą metodą przeszczepu włosów, obecnie coraz rzadziej stosowaną, jest metoda typu strip. Polega ona na wycięciu paska skóry z włosami z okolicy potylicznej, a następnie wszczepieniu go w miejsca objęte łysieniem. Jej wadą jest długi czas trwania zabiegu, duża inwazyjność i trwała blizna w miejscu pobrania.

Nowszą metodą jest FUE, polegająca na ręcznym przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych, tzw. graftów. Jest ona żmudna, ale skuteczniejsza od metody paskowej. Jednak brak zautomatyzowania zabiegu i poleganie jedynie na precyzji lekarza, niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia pobieranych cebulek włosowych.

Przeszczep włosów SAFER to najnowocześniejszy sposób trwałego zagęszczania fryzury. Zabieg ten został maksymalnie zautomatyzowany, dzięki czemu jest bezpieczny i skuteczny, a ryzyko uszkodzenia graftów jest minimalne. Co więcej, włosy do transplantacji metodą SAFER mogą być pobrane, nie tylko z okolicy potylicy, ale również z innych obszarów ciała, np. z klatki piersiowej, brody, nóg, rąk czy pleców, co rozszerza znacząco możliwości zabiegu.

Przeszczep włosów SAFER – dla kogo?

Ze względu na wysoką skuteczność i bezpieczeństwo, przeszczep włosów SAFER może być zastosowany w przypadku wielu różnych przyczyn wypadania włosów. Wśród wskazań do zabiegu wymienia się:

łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn,
łysienie pourazowe,
utratę włosów po oparzeniach,
łysienie po napromieniowaniu,
łysienie spowodowane stanami zapalnymi skóry,
blizny pooperacyjne,
uzupełnienie zabiegów rekonstrukcji skóry głowy,
uzupełnienie ubytków owłosienia brwi, wąsów i brody.
Przeszczep włosów, który nie pozostawia blizn

W metodzie przeszczepu włosów SAFER wszystkie etapy zabiegu wykonywane są automatycznie przez urządzenie i kontrolowane przez lekarza. Mieszki włosowe pobierane są i wszczepiane automatycznie przy wykorzystaniu podciśnienia. Takie postępowanie zmniejsza ryzyko mechanicznego uszkodzenia mieszków włosowych i skóry głowy. Dlatego przeszczep włosów SAFER charakteryzuje się wyższą skutecznością w porównaniu do innych metod, a także nie niesie ze sobą ryzyka powstawania blizn. Przechowywanie pobranych mieszków włosowych w zamkniętym systemie o kontrolowanej temperaturze i wilgotności, gwarantuje najwyższą jakość materiału do transplantacji i zwiększa znacząco szanse na przyjęcie się przeszczepu.

Na efekt trzeba poczekać, ale warto!

W zasadzie nie istnieje metoda trwałego zagęszczania włosów, która nie wiązałaby się z koniecznością długiego oczekiwania na efekty. Natychmiastowy efekt w postaci bujnej czupryny można uzyskać jedynie zakładając perukę lub decydując się na mikropigmentację skóry głowy, ale efekty nie będą tak spektakularne i naturalne, jak w przypadku przeszczepu włosów. Jak długo trzeba czekać na efekty transplantacji włosów? Po około 3 miesiącach od zabiegu zaczynają rosnąć nowe włosy z przeszczepionych cebulek. Czas oczekiwania na pełen efekt przeszczepu włosów SAFER to około rok.

Leave a Reply