Blog

Poranna rutyna na dobry start

by in Blog 21 lipca, 2022

Witam Cię bardzo serdecznie i równie mocno dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. Jest to pierwszy, dziewiczy post o budowaniu nawyków, które zwiększają produktywność, efektywność oraz rezultaty naszych działań.

Poranny rytuał posiada każdy z nas. Jest to zbiór czynności, które wykonujemy zaraz po wstaniu i nawiązując do pytania z tematu, powiem Ci, że jakość tego co robimy rano ma spektakularny wpływ na naszą produktywność oraz efektywność.

Poranny rytuał zajmuje ok. 60-90 minut, czas jego trwania jest kwestią indywidualną, ale powinien trwać właśnie ok. 60-90 minut.

Wyjawię teraz najskuteczniejszy przepis, dzięki któremu stworzysz swój perfekcyjny, poranny nawyk skutecznego i efektywnego działania. 

Pierwszym krokiem w budowaniu fundamentu oraz doskonalenia siebie, jest ustalenie sobie godziny, o której wstajemy. Jeśli już wybierzemy dokładną godzinę to należy jej się trzymać,  ale wiadomo, że czasem nie damy rady wstać o tej idealnej porze, bo mogliśmy spędzić pół nocy np. na jakiejś imprezie itp, ale chodzi o to by wykreować sobie nawyk wstawania o tej samej godzinie.

Pamiętaj by ustalić sobie tą godzinę tak byś zdążył wykonać wszystkie następne kroki

Ok, mamy już pierwszy krok za sobą, więc  teraz przejdziemy do kolejnego etapu naszej produktywnej przygody. Po przebudzeniu wypij 0,5 litra wody mineralnej niegazowanej, albo jak kto woli 2 szklanki. Napicie się takiej ilości wody z samego rana sprawi, że poczujemy się znacznie lepiej, z każdym łykiem poziom energii zacznie rosnąć, a siły witalne zaczną się budzić po nocy. Najważniejszym powodem, dla którego powinno się pić wodę rano, jest lekkie odwodnienie organizmu spowodowane snem. Składamy się głównie z wody i po kilku godzinach niedostarczania, tego życiodajnego skarbu, jesteśmy słabsi, więc wniosku nasuwają się same

Kiedy już wstaliśmy i orzeźwiliśmy się wodą czas na 3 krok, który zwiększy naszą produktywność na cały dzień, dzięki ogromnym zasobom energii. Jest to nawyk porannych ćwiczeń. Wielu z nas tego nie lubi, ale jeśli chce się osiągać więcej to trzeba trenować samodyscyplinę, a poranne ćwiczenia się świetnie do tego nadają. 15-30 minut ćwiczeń aerobowych takich jak bieganie, spacer, nordic walking, rower, steper itp. po pierwsze obudzi Cię, da Ci mnóstwo energii na cały dzień, oraz dzięki temu będziesz zdrowszy, a sylwetka z dnia na dzień będzie się poprawiać. Same genialne korzyści.

Kiedy ćwiczenia masz już za sobą, pora na poranną toaletę. Sam najlepiej wiesz co robić w tym czasie, więc nie będę dawał, żadnej instrukcji.

Ostatnim krokiem jest zdrowy, pożywny, zbilansowany posiłek. Śniadanie powinno się składać, ze wszystkich składników odżywczych jakie potrzebuje nasze ciało, czyli protein zwierzęcych, węglowodanów najlepiej złożonych, oraz tłuszczy roślinnych.

Proteiny bardzo dobrze wpływają na sprawność umysłową, a węglowodany złożone dają nam równomiernie rozłożone pokłady energii. Nie wiem co najbardziej Ci smakuje, więc dobierz sobie jadłospis pod siebie, by było jak najprzyjemniej i najsmaczniej. Polecam jeść takich zbilansowanych posiłków ok. 5 dziennie, a wtedy bardzo szybko zauważysz jakie zmiany zachodzą w Twoim organizmie. Oczywiście są to same zmiany pozytywne, jak zgrabniejsza sylwetka, lepsza sprawność umysłowa, więcej energii, o wiele lepsze samopoczucie itp.

Na początku ciężko jest stworzyć swój idealny poranny rytuał, ale tak jest  z każdym nawykiem. Początki są trudne, ale jak pokażesz trochę silnej woli, to wyniki Cię zadziwią! Rezultaty, będą o wiele bardziej wartościowsze, niż chwilowe trudności spowodowane wczesnym wstawaniem, czy ćwiczeniami.

Poziom naszej produktywności, efektywności i skutecznego działania, bardzo zależy od fundamentów jakie położymy. Jeśli chcemy mieć niesamowite rezultaty, to fundament musi być solidny. Poranny rytuał jest jednym z podstawowych kroków i narzędzi, które pomaga budować swoje, osobiste produktywne imperium.

Leave a Reply