Blog

Samodzielnie zrobiony stroik na grób

by in Blog 24 maja, 2022

Grobami naszych bliskich powinniśmy zajmować się regularnie, przez cały rok. Nie oznacza to wcale, że co kilka dni musimy kupować drogie bukiety do wazonu czy wymyślne dekoracje. W ciągu roku ozdabiajmy pomnik skromnie, ale elegancko i subtelnie, aby zawsze wyglądał na zadbany, natomiast duże dekoracje i wieńce kwiatowe zostawmy na najważniejsze święta.

Zatem w jaki sposób ozdabiać nagrobek w ciągu roku? Przede wszystkim kwiatami, które rosną w naszych domowych ogródkach – tulipanami, różami, mieczykami, goździkami, margaretkami etc., jednakże jest to rozwiązanie dobre na ciepłą wiosnę i lato. Co zrobić w przypadku zimnej jesieni bądź później zimy? Wystarczy udekorować nagrobek stroikiem zrobionym własnoręcznie, do którego użyjemy sztucznych kwiatów. Sztuczne kwiaty są odporne na trudne warunki atmosferyczne – śnieg, mróz, wiatr etc. zatem mamy pewność, że stroik mimo tego, zawsze będzie wyglądał dobrze. Ilość i rodzaj kwiatów, gałązek i dodatkowej dekoracji zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

STROIK NA POMNIK – KROK PO KROKU

Wykonanie stroika ze sztucznych elementów wcale nie jest trudne. Zaangażuj w pracę całą rodzinę, dzięki czemu satysfakcja z efektu będzie jeszcze większa!
W przypadku zimy, może być to stroik z elementami świątecznymi – na przykład gwiazdami betlejemskimi, w przypadku stroika na wiosnę, możemy użyć dodatkowo bazi czy żonkili. Bez problemu możesz wykonać dwa najprostsze stroiki – leżący, oraz pionowy, w doniczce.

STROIK OKRĄGŁY/PODŁUŻNY

Potrzebne będą: podkład pod stroik w formie okrągłej lub gałązki świerku i jałowca (mogą być sztuczne bądź żywe), sztuczne kwiaty (ilość i rodzaj dowolna, pamiętajmy, aby pasowały do pory roku my proponujemy róże, chryzantemy, gwiazdy betlejemskie, lub żonkile i tulipany), nożyczki, druciki florystyczne (w momencie, gdy posiadamy tylko główki kwiatów), pistolet do kleju, drut.

W przypadku gotowej podstawy, zadanie jest bardzo proste – wystarczy przytwierdzić do niej sztuczne kwiaty i ewentualnie dodatkową dekorację (bombki, wstążeczki etc.). Proponujemy wokół umieścić czerwone róże i gwiazdy betlejemskie w przypadku zimy, bądź czerwone tulipany i żółte żonkile w przypadku lata. Do podstawy stroika przyklejamy łodyżki kwiatów, bądź na główki kwiatów nakładamy drut florystyczny i przytwierdzamy do stroika. Kwiaty układaj naprzemiennie, wplatając dodatkowo elementy dekoracyjne – gwiazdki, wstążeczki bądź bazie i gałązki winobluszczu.
W przypadku, gdy kupisz gałązki drzew iglastych, możesz stworzyć podstawę o dowolnym kształcie, np. podłużnym. Złącz ze sobą gałązki świerku za pomocą drutu, następnie umieszczaj na nich gałązki jałowca i przytwierdzaj drutem. Następnie umieść kwiaty i elementy dekoracyjne.

STROIK PIONOWY NA GRÓB

Potrzebne będą: ozdobna doniczka wypełniona pianką florystyczną, gałązki drzew iglastych, winobluszczu, borówki, kwiaty (odpowiednie do pory roku), dodatkowa dekoracja: bazie, wstążki.

Zacznij od wbijania wokół doniczki gałązek drzew iglastych (powinny być niskie i skierowane ku górze), następnie w środek donicy wbij kwiaty (np. tulipany i żonkile), aby były wyższe niż gałązki. Między kwiatami umieść bazie i gałązki borówek, winobluszczu. Gotowe!

Leave a Reply