Blog

Serwis klimatyzacji Poznań i okolice. Ile kosztuje?

by in Blog 1 września, 2018

Układ chłodzący powietrze jest skomplikowany i warto pilnować, by dochodziło do uszkodzeń jak najrzadziej. Serwisy nie należą do najtańszych a po szczegółowym sprawdzeniu instalacji i ewentualnych naprawach można spodziewać się wysokiego rachunku. Ile trzeba zapłacić za takie usługi w Poznaniu i okolicach?

Najczęstsze przyczyny korzystania z serwisu

Nieszczelny układ zazwyczaj jest głównym powodem, przez który trzeba oddać auto do serwisanta. Nagle zamiast zimnego powietrza z wentylatorów leci ciepłe, a czynnik chłodzący szybko się ulatnia. W sklepach motoryzacyjnych można zakupić preparat, który uszczelni system i sprawi, że klimatyzacja będzie dalej sprawa bez konieczności wizyty w warsztacie.

Kolejnym powodem jest odgrzybianie i wymiana filtrów. Nie warto zaniedbywać tych czynności, ponieważ zbyt długie wdychanie szkodliwych substancji i zarodków grzybów negatywnie wpłynie na zdrowie. Zatem czego możemy się spodziewać po zajechaniu do warsztatu i ile kosztuje serwis klimatyzacji w Poznaniu i okolicach?

Oferty serwisów klimatyzacji nie tylko w Poznaniu

W stałej ofercie większości serwisów w Polsce jest uzupełnienie czynnika chłodzącego, dezynfekcja, odgrzybianie, ozonowanie, wymiana filtrów kabinowych czy czyszczenie instalacji i układu z wilgoci. Bardziej wymagający mogą skorzystać z pomiaru efektywności chłodzenia bądź próby szczelności układu, czyli tak zwanej próżni. W niektórych serwisach jest możliwość recyklingu starego czynnika.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji w Poznaniu i okolicach

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje serwis klimatyzacji w Poznaniu i okolicach brzmi – to zależy. Ceny wahają się w zależności od serwisu. Widełki zaczynają się od ceny 30 złotych do nawet 250 złotych. Można także zakupić pojedyncze usługi bez konieczności płacenia za cały serwis. Większość warsztatów ma oferty z wyżej wymienionymi pozycjami. Niektóre dodatkowo obsługują klimatyzacje w systemach hybrydowych. Prawie w każdej dzielnicy Poznania znajdziemy taki serwis klimatyzacji, który odpowiada nam pod względem finansowym oraz wachlarzem ofert.

Jeśli zainteresował Cię artykuł „Serwis klimatyzacji Poznań i okolice….” zapraszamy na stronę PROserwis.info gdzie znajdziesz więcej interesujących artykułów z tematyki auto klimatyzacji samochodowej.

 

Leave a Reply