Blog

Skuteczne odchudzanie brzucha

by in Blog 12 października, 2021

O tym, co nosimy z przodu tuż nad talią, wyrażamy się pieszczotliwie lub pogardliwie. Wszystko zależy od tego, jak prezentuje się owa okolica. Jeśli jest jędrna i kształtna, mówimy, że mamy brzuszek. Jeśli jest zanadto wybujała, obwisła i ciężka, mówimy wówczas o brzuchu. Brzuszki zmieniają się w brzuchy, z powodu wielu czynników. Największe znaczenie ma tu wiek, predyspozycje wrodzone i styl życia. Brzuch, nie jest wyrokiem ostatecznym. Jeśli zajmiemy się nim czule i umiejętnie, może zmienić się w brzuszek.

Ujędrnianie i odmładzanie brzucha

Zmiana brzucha w brzuszek, możliwa jest bez wykonywania uciążliwych i regularnych ćwiczeń. Odpowiednie kuracje kosmetyczne, połączone z masażami, potrafią zdziałać naprawdę dużo. Brzuch stosunkowo łatwo ulega modelowaniu. Kosmetyczne zabiegi wyszczuplające brzuch, nie łączą się z utratą nadliczbowych kilogramów. Żeby schudnąć, trzeba ćwiczyć. Pozbycie się tak zwanej oponki, jest wskazane nie tylko ze względów estetycznych. Nadmiernie rozwinięte brzuchy, powinno się modelować i zrzucać, także ze względów zdrowotnych. Tłuszczyk zgromadzony wokół talii jest szkodliwy dla serca. Oponki tłuszczowe szkodzą mu bardziej, niż pokłady tej samej tkanki, znajdujące się w biodrach czy udach. Niestety, brzuch jest miejscem, w którym natura umieściła komórki przeznaczone na osobisty magazyn energetyczny. Komórki te, mają to do siebie, że łatwo magazynują tłuszcz, a trudno się go pozbywają. Skąd my to znamy? Tyje się łatwo i niepostrzeżenie. Chudnie się z wysiłkiem i trudem.

Jędrny brzuszek

Ujędrnianie skóry na brzuchu, ułatwiają gotowe preparaty, przystosowane do tego celu. Działają one głównie na naskórek, a składnikami poprawiającymi elastyczność skóry brzucha są: karnityna, kofeina i guarana. Skóra jest sprężysta i napięta, dzięki włóknom kolagenowym i elastynie. Chcąc poprawić jej wygląd, trzeba sięgnąć po preparaty z witaminami i koenzymami, stymulującymi produkcję tych włókien. Jeśli kosmetyki mają przynieść widoczne efekty, trzeba wcierać je w skórę brzucha codziennie, rano i wieczorem. Skóra przyjmie i wchłonie je lepiej, jeśli nałoży się je zaraz po kąpieli. Ważny jest też sposób wmasowywania kosmetyków. Chodzi o to, by przypadkiem nie naciągać skóry. Najlepiej szczypać ją delikatnie lub uciskać. Wpływa to stymulująco, na krążenie krwi w mikro-naczyniach skórnych.

Zabiegi profesjonalne

Gabinety kosmetyczne, oferują całą gamę profesjonalnych zabiegów ujędrniających brzuch. Wykorzystuje się w nich na przykład preparaty peptydowe i promieniowanie podczerwone.

Leave a Reply