Blog

Vilacora koci pazur i jej właściwości

by in Blog 28 sierpnia, 2021

Ceniona przez ludzi na wielu kontynentach, charakteryzująca się niezwykłym aromatem. Taka właśnie jest trawa cytrynowa, która stopniowo zyskuje coraz większą popularność. Zatem co sprawia, iż tak wiele osób chętnie ją kupuje?

Zdecydowanie duże grono osób uważa, iż jedyne zastosowanie trawy cytrynowej to stosowanie jej jako dodatek do różnego rodzaju potraw. Z pewnością jest to słuszna teoria, jednak wciąż niewiele ludzi ma świadomość, iż z trawy cytrynowej można również przyrządzić doskonałe napary, które charakteryzują się bardzo cennymi właściwościami.

Przede wszystkim należy sobie zdawać sprawę z tego, że popularna palczatka cytrynowa, za sprawą zawartych w jej składzie cytrali, ma możliwość wywołania w ludzkim organizmie apoptozy komórek nowotworowych. Ponadto warto dodać, iż trawa cytrynowa również posiada właściwości antydepresyjne. Także pobudza krążenie w organizmie, jak i również przyczynia się do pobudzenia trawienia, dzięki temu ma działanie rozgrzewające. Doskonale wpływa na pamięć, a także na koncentrację.

Stopniowo coraz większą popularnością cieszy się palczatka cytrynowa. Popularnie zwana trawą cytrynową, dzięki swoim niezwykłym właściwościom zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie.

Vilcacora to suplement diety, któremu przypisuje się wiele korzystnych dla naszego zdrowia właściwości. I choć działanie tego zioła nie zostało stuprocentowo dowiedzione w wyniku przeprowadzenia badań naukowych, to codzienne stosowanie może przynieść pozytywne efekty dla stanu naszego ciała oraz ducha.

Jakie działanie posiada stosowanie vilcacory?

Badania odnośnie działania vilcacory zostały przeprowadzone jedynie na zwierzętach. Zaobserwowano, że stosowanie tego zioła przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego, poprzez zwiększenie ilości produkowanych krwinek. W składzie zioła znajdują się również przeciwutleniacze, których działanie ma potencjał antynowotworowy. Niektóre z alkaloidów występujących w vilcacorze wpływają również na obniżenie ciśnienia tętniczego.

Pomimo całego dobroczynnego oddziaływania tego zioła, są również pewne przypadki, kiedy jego spożycie jest niewskazane a nawet zabronione. Spożywać vilcacory nie powinny kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby z problemami żołądkowymi. Nie jest to również suplement wskazany dla tych, którzy są po przeszczepie. Niepowołane efekty uboczne, jaki mogą pojawić się w wyniku spożywania zioła, to również wysypka, uczucie senności oraz możliwość wystąpienia biegunki.

Leave a Reply