Blog

Wakacyjna apteczka, czyli co zabrać ze sobą na urlop!

by in Blog 18 sierpnia, 2021

Lato to dla większości z nas okres urlopów, wycieczek i błogiego lenistwa na łonie natury. Planując odpoczynek, nie wolno zapominać o jego bezpieczeństwie i zawczasu skompletować oraz spakować wakacyjną apteczkę. Odpowiednio wyposażona uchroni nas przed przykrymi niespodziankami natury zdrowotnej. W jakie produkty powinniśmy zaopatrzyć się przed urlopem, by był on wolny od wszelkich trosk i kłopotów?

W podróży

Początkiem każdej podróży jest zazwyczaj jazda samochodem, lot samolotem lub przejazd innym środkiem transportu. Bez względu na nasz wiek choroba lokomocyjna może sprawić, że nawet wymarzone wakacje będą istną torturą. Warto zatem zaopatrzyć się w preparaty, które przyniosą ulgę. Najczęściej zawierają wyciąg z imbiru i mają postać zwykłych tabletek do połykania. Dla małych dzieci odpowiednie są tableteki do ssania i syropy.

Gdy stale bierzemy leki

Choć wakacje to odpoczynek od codziennych trosk, to nie możemy zapominać o lekach, które przyjmujemy każdego dnia. Choroby przewlekłe nie mają wakacji. Pakując się, nie zapominajmy więc, by zabrać ze sobą wszystkie stałe leki.

Tyle słońca w całym mieście

Krem z wysokim filtrem to taki must have w każdej apteczce. Sprawdzi się nie tylko na plaży, ale też na górskich szlakach i podczas miejskich wycieczek. Najlepiej, jeśli będzie to SPF 30 lub SPF 50. Jeśli jednak nie udało nam się uniknąć słonecznego podrażnienia, warto zastosować kremy i pianki łagodzące z pantenolem, aloesem lub allantoiną.

Owady w natarciu

Aby uniknąć przykrych konsekwencji związanych z ugryzieniami owadów, warto spakować do apteczki preparaty, które je odstraszają. W razie ukąszenia sprawdzą się różnego rodzaju żele i maści łagodzące pieczenie, zaczerwienienie i świąd. Podczas leśnych wędrówek nieodzowny będzie też przyrząd do usuwania kleszczy, gdyż jego ugryzienia są bardzo groźne dla naszego zdrowia.

Paluszek i główka – wakacyjna wymówka

Ból głowy, zęba czy ucha to jedne z najczęstszych wakacyjnych dolegliwości. Mogą skutecznie zepsuć urlop. Na ratunek przyjdą nam wtedy leki przeciwbólowe. W apteczce powinny znaleźć się preparaty odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Najczęściej zawierają one ibuprofen lub paracetamol.

Gdyby kózka nie skakała

Drobne urazy to chleb powszedni podczas urlopu, zwłaszcza jeśli spędzamy go aktynie i w dodatku z dziećmi. Na podorędziu warto mieć zestaw plastrów, gaziki i bandaże. Przydadzą się też małe nożyczki i pęseta, na wypadek konieczności wyciągnięcia drzazgi. Do odkażania wszelkiego rodzaju zadrapań i ran zabierzmy ze sobą odpowiedni środek w żelu lub sprayu. Dodatkowo przyda się również woda utleniona.

Gdy boli brzuch

Nie jest tajemnicą, że wakacje to okres poznawania i różnych eksperymentów, także tych kulinarnych. Gdy nasz układ pokarmowy odmówi posłuszeństwa i zbuntuje się na całego, warto mieć przy sobie leki przeciwbiegunkowe oraz elektrolity. Dodatkowo przydadzą się probiotyki, które wspomogą naszą florę jelitową. Lepiej szybko i skutecznie uporać się z problemem i cieszyć się wyjazdem bez przeszkód.

Bez względu na to, gdzie zamierzamy udać się na urlop i na jak długo, dobrze zaopatrzona apteczka to gwarancja spokojnego i bezpiecznego odpoczynku. Warto poświecić trochę czasu i spakować nie tylko kosmetyki pielęgnacyjne, ale i coś po prostu na zdrowie.

Leave a Reply