Blog

Weekend w domu? Jak najlepiej wykorzystać wolny czas

by in Blog 18 czerwca, 2021

Kiedy za oknem panuje kiepska pogoda lub gdy ulubione miejsce w mieście zostaje tymczasowo zamknięte, warto zastanowić się jak wykorzystać wolny czas w domu, by jak najefektywniej spędzić nadchodzący weekend. Co ciekawego można robić w czterech ścianach, by nie mieć wrażenia zmarnowanej okazji?

Serial, książka i dobra przekąska lekiem na całe zło

Wiele osób myślących o perspektywie wolnego weekendu w domu przede wszystkim bierze pod uwagę nadrobienie zaległości w ulubionych serialach i filmach. Nie ma w tym nic złego, każdy przecież lubi czasem oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść w świat fantastycznych bohaterów, odważnych rycerzy czy wręcz wczuć się w alternatywną historię Polski. Do maratonu filmowego warto przygotować rozmaite przekąski, oparte na źródłach bogatych w mikroelementy i składniki odżywcze. Takimi mogą być z pewnością różnego rodzaju owoce, chrupkie warzywa czy krakersy bez dodatku konserwantów, a nawet domowej roboty mini-kanapeczki. Niezależnie od wyboru dobrze pamiętać, aby przekąski nie były zbyt tłuste i niezdrowe, gdyż weekendowa przygoda z filmem może skończyć się całotygodniowym rozstrojem żołądka.

Wielbiciele książek z pewnością skorzystają z możliwości chwycenia po wyczekaną lekturę ulubionej pisarki czy pisarza i dadzą wciągnąć się w skomplikowaną fabułę czy to powieści kryminalnej, czy romansu. Weekend z książką to świetny sposób na spędzenie czasu sam na sam z ukochanymi postaciami, fantazyjnymi opisami i niezrównanymi zwrotami akcji. Ponadto jak mówi słynne przysłowie, kto czyta książki, żyje podwójnie.

Domowe SPA, czyli jak się zrelaksować po ciężkim tygodniu

SPA w zaciszu własnego mieszkania warto rozpocząć od ciepłej, aromatycznej kąpieli z dodatkiem olejków oraz umycia głowy ulubionym szamponem. Kobiety z pewnością chętnie sięgną także po dopasowane do ich potrzeb maseczki do pielęgnacji twarzy oraz peelingu, na które nie zawsze jest czas w trakcie intensywnego tygodnia. Podczas różnego rodzaju domowych zabiegów warto także zadbać o wygląd i kondycję stóp, a zwłaszcza pięt, nałożyć na nie odpowiednie preparaty lub samodzielnie przygotowane eliksiry, dzięki którym nie tylko skóra pięt ulegnie zmiękczeniu, ale i cała stopa odzyska nieco blasku oraz energii.

Domowe SPA we dwoje może także zostać urozmaicone o masaż pleców lub całego ciała. Ta niezwykle relaksująca część to doskonały sposób na odzyskanie równowagi i odprężenie zmęczonych mięśni. Masaż świetnie sprawdzi się zwłaszcza po kąpieli, a do jego użycia można zastosować różne olejki o przyjemnym zapachu.

Leave a Reply