Blog

Wybór pościeli do łóżeczka – na co zwrócić uwagę?

by in Blog 9 grudnia, 2021

Zakup pościeli do łóżeczka to z pewnością prosta sprawa. Czyżby? Wybór jest przecież ogromny. Ale to właśnie od nadmiaru czasem głowa boli… Przeprowadzimy zatem krótką weryfikację cech, które odróżniają poszczególne pościele do łóżeczka dziecięcego.

1 – Wybór materiału.

Bezpieczeństwo

Jednym z ważniejszych kryteriów przy wyborze pościeli do łóżeczka, jest odpowiedni materiał. To znaczy taki, który jest bezpieczny dla delikatnej skóry niemowląt. Czy można to w jakiś sposób sprawdzić? Jedną z metod jest weryfikacja, czy produkt posiada certyfikat OEKO-TEX. Dobra pościel dla dzieci, która pomyślnie przeszła badania pod kątem braku zastosowania szkodliwych substancji, posiada na metkach lub wkładkach logo wraz z nazwą jednostki badawczej i numerem certyfikatu.

Rodzaj tkaniny

Warto też zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny, z której wykonano pościel dla dzieci. Wybór jest ogromny, począwszy od bawełny, poprzez len a skończywszy na flaneli lub tkaninie bambusowej, a to tylko część propozycji spośród wszystkich dostępnych na rynku. Część z nich lepiej sprawdzi się zimą, inne latem. Większość będzie odpowiednia o każdej porze roku. Warto jednak wybrać takie materiały, które są naturalne, przewiewne i bardzo miękkie, czyli przyjazne dla delikatnej skóry niemowląt.

2 – Wielkość.

Na rynku istnieje kilka formatów pościeli do łóżeczek dziecięcych. Najmniejsze, dla najmłodszych (60 × 120 cm), średnie, dla rocznych (90 × 120 cm) i nieco większe, odpowiednie dla dwulatków i starszych dzieci (100 × 35 cm).

3 – Kolory i wzory.

Projekty pościeli dla dzieci to istne szaleństwo. Rodzice mają do wyboru niezliczoną paletę barw, deseni, wzorów i elementów, które nawiązują do bajek, filmów czy gier. Pościel można dobrać ze względu na płeć dziecka, na przykład poszewki z wizerunkiem księżniczki dla dziewczynek lub z wizerunkiem superbohaterów dla chłopców. Urocze zwierzaki, delikatne wzorki, wysmakowane połączenia kolorystyczne lub gładkie, jednokolorowe pościele do łóżeczka dziecięcego — to dzisiejsza oferta, spośród której z łatwością można wybrać ulubiony projekt.

4 – Sposób zapięcia.

Mało widocznym elementem pościeli dziecięcej jest sposób zapinania. Istnieje jednak kilka sposobów, które umożliwiają zapięcie poszewki. Pościel do łóżeczka może być po prostu zawijana do wewnątrz. Nie posiada wówczas żadnych innych zapięć. Częstym sposobem jest zapinanie na rzepy. Można też spotkać zapięcie na zamek lub napy. Najrzadziej stosowaną techniką są klasyczne guziki. Wybierając sposób zapięcia, należy kierować się bezpieczeństwem dziecka. Najlepsze będą takie, które zamocowane są trwale i nie posiadają drobnych elementów, które mogłyby po jakimś czasie się poluźnić, a następnie odpaść. Mały detal w łóżeczku niemowlęcia jest bardzo niebezpieczny, gdyż może spowodować zadławienie się malucha.

5 – Sposób sprzedaży — pełne komplety czy tylko poszewki.

Interesującą cechą dla wielu osób szukających odpowiedniej pościeli dla dziecka, będzie z pewnością jej sposób sprzedaży. Warto podkreślić, że sam komplet pościeli to nie jedyne elementy, które powinny znaleźć się w dziecięcym łóżeczku. Nieodzowne jest właściwe połączenie kołderki i poduszki z poszewkami w pasujących do siebie wielkościach. Nie można też zapominać o prześcieradle. Dlatego w trosce o jak najłatwiejszy i najszybszy sposób zamawiania, wielu sprzedawców decyduje się na sprzedaż gotowych zestawów. Obejmują one zarówno wkład, dopasowaną pościel jak i prześcieradło. Dla osób zainteresowanych dodatkowymi akcesoriami znajdą się również rozszerzone zestawy wzbogacone o ochraniacz, warkocz lub kocyk.

Pościel dla niemowląt jest bardzo ważnym elementem wyprawki. Warto zwrócić szczególną uwagę na wybór jak najlepszego produktu. Oferta jest niezwykle bogata. Dlatego każdy może znaleźć taką pościel, która trafi w jego gust i zapotrzebowanie.

Leave a Reply