Blog

Czy modelowanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

by in Medycyna 11 stycznia, 2022

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, o którym mówi się coraz częściej. Nie jest on zarezerwowany tylko dla aktorów czy piosenkarzy, ale obecnie każdy może bez problemu się na niego zdecydować. Zanim jednak tak się stanie, zapewne każdy potencjalny klient kliniki medycyny estetycznej będzie chciał dowiedzieć się jak najwięcej o potencjalnych skutkach takiej decyzji.

Kwestią kluczową jest niewątpliwie bezpieczeństwo całej procedury, a także konkretnie kwasu hialuronowego. Zdecydowaliśmy się przygotować ten materiał, ponieważ krąży na temat bezpieczeństwa medycyny estetycznej wiele mitów, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczną decyzję osoby rozważającej modelowanie kwasem hialuronowym. Wszystkiego co najważniejsze dowiecie się poniżej!

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – szybki i bezpieczny zabieg

Modelowanie ust i ogółem wszystkie inne zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy cechują się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Kwas hialuronowy jest biozgodny z tkankami, a przy wykorzystaniu wysokiej jakości preparatów nie trzeba martwić się o podrażnienia czy poważne skutki uboczne. Jego aplikacja jest szybka (cały zabieg zajmuje z reguły kilkadziesiąt minut), a możliwość zastosowania znieczulenia, czy to w kremie, czy dentystycznego ogranicza do minimum ból związany z zabiegiem.

Żeby więc mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany poprawnie i bezpiecznie, musimy jedynie wybrać odpowiednią klinikę, zatrudniającą doświadczonych specjalistów. Należy także sprawdzić, czy któraś z pozycji na liście przeciwwskazań do zabiegu nie ma w naszym przypadku zastosowania. Wśród kluczowych przeciwwskazań można wymienić aktywne stany zapalne ust, ciążę i karmienie piersią oraz alergię na kwas hialuronowy.

Żeby uzyskać potrzebne efekty wystarczy z reguły jeden zabieg (aczkolwiek w przypadku, gdy sytuacja jest bardziej skomplikowana i potrzebne są rozleglejsze działania, zabiegów może być więcej, a więc dwa czy trzy), a jego efekty utrzymują się nawet przez jeden rok. Jak praktycznie każdy zabieg dowolnego typu, modelowanie ust kwasem hialuronowym wiąże się z pewnym okresem rekonwalescencji, jest on jednak bardzo krótki. Wynosi zaledwie kilka (zazwyczaj 1 do 3) dni, a więc nie musimy się obawiać, że zdecydowanie się na ten zabieg utrudni nam życie przez dłuższy czas.

Kto powinien zdecydować się na modelowanie ust kwasem hialuronowym?

Trzeba wskazać, że modelowanie ust kwasem hialuronowym to zabieg kierowany do bardzo szerokiej grupy osób. Pomoże na przykład tym, którzy mają problem z zawijającą się wargą, brakiem łuku kupidyna czy asymetrią ust.

Asymetria ust może być spowodowana czynnikami genetycznymi, ale też choćby pojawić się na skutek starzenia. Jej korekta za pomocą kwasu hialuronowego jest skuteczna, a przy tym w pełni bezpieczna.

Leave a Reply