Blog

Dla kogo pomoc psychologiczna

by in Medycyna 3 września, 2020

Każdy człowiek doświadcza w swoim życiu różnych problemów i trudności emocjonalnych. Zazwyczaj potrafi rozwiązać swoje problemy sam, jednak czasami się zdarza, że nie potrafi znaleźć satysfakcjonującego rozwiązania. Wtedy czuje się zagubiony, problemy najczęściej narastają , są powodem złego samopoczucia, a także mają negatywny wpływ na  zdrowie człowieka i całe jego funkcjonowanie. Najczęściej wtedy szuka pomocy psychologa.

Z pomocy psychologicznej może korzystać każdy, kto czuje, że takiej pomocy potrzebuje. Komu zależy na rozwiązaniu swoich problemów emocjonalnych i życiowych, na zmianie swojego zachowania, lepszym radzeniu sobie ze swoim lękiem czy stresem, a także na rozwoju osobistym.

Jeśli decydujesz się na wizytę u psychologa, to warto żebyś widział:

Każdego psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa. Oznacza to, że tajemnica pozostaje treść rozmów oraz również to, kto z tej pomocy korzysta.
Spotkanie z psychologiem polega głównie na rozmowie, dzięki której możliwa jest wymiana informacji, postawienie właściwej diagnozy problemu i pomoc w znalezieniu dobrych rozwiązań.

Pierwsze kilka spotkań ma charakter konsultacji, podczas których psycholog dokonuje się wstępnej diagnozy problemu, a Ty podejmujesz się decyzję dotyczącą podjęcia terapii, jej formy i przebiegu.

Nasz stan psychiczny wywiera ogromny wpływ na nasza kondycję fizyczną, dlatego ważne jest, aby udać się po właściwą pomoc w odpowiednim momencie.
Kiedy niepokoisz się zdrowiem psychicznym swoim lub swoich bliskich, skorzystaj z pomocy. Im wcześniejszy kontakt z psychologiem, tym szybsze rozwiązanie problemów i szybsza poprawa jakości życia.