Blog

Biegaj 30 min dziennie!

by in Samopoczucie, Sport 4 lutego, 2021

Zaledwie 30 min wysiłku fizycznego dziennie wystarczy do tego, abyś czuł się znowu piękny i zdrowy! Bieganie jest dla każdego, co widać na licznych maratonach coraz częściej organizowanych w dużych jak i małych miastach.

Bieganie pozwala na oczyszczenie organizmu z toksyn, które powodują złe samopoczucie. Dzięki bieganiu poczujesz się jak nowo narodzony – zarówno ze względu na pracę serca przy podwyższonym ciśnieniu jak i ze względu na dotlenie mózgu. Podczas biegania wdychasz znacznie większą ilość tlenu, którą w następstwie przetwarza Twój organizm. Dzięki temu cały Twój organizm lepiej pracuje przez cały następny dzień! Warto wspomnieć również o spalonych kaloriach podczas biegania. Bieganie pozwala na szybką utratę wagi w sposób zupełnie nieinwazyjny. Wystarczy Ci jedynie dres i dobre buty, aby po prostu zacząć biegać.

Możesz sobie wtedy pozwolić na dodatkowe przekąski, które spowodują, że Twoja waga nawet się nie ruszy. Jest jeszcze jedna korzyść z uprawiania sportów – wydzielające się endorfiny! Po prostu – będziesz szczęśliwy!