Blog

Bielizna wyszczuplająca czy trening?

by in Sport 26 lipca, 2021

Nieustająco szukasz sposobu, aby Twoja sylwetka prezentowała się równie dobrze, co pięć lat temu, a mordercze ćwiczenia na siłowni nie dają efektów tak szybko, jakbyś tego chciała? Może warto wypróbować właściwie dobraną bieliznę korygującą, która pozwoli Ci przetrwać te parę miesięcy walki ze zbędnymi kg?
Pamiętaj, że bielizna wyszczuplająca, w magiczny sposób nie zmniejszy Twoich wymiarów o dwa lub trzy rozmiary, doskonale natomiast nadaje się do kształtowania sylwetki, modelowania obszarów brzucha i pupy czy uwydatnienia talii.

Wybierając tego typu bieliznę, postaraj się skupić na jej praktycznym wymiarze. Zadbaj o wybór modeli wykonanych z dobrej jakości materiałów oddychających i elastycznych. Pamiętaj, że im większa zawartość tzw. spandeksu, tym silniej materiał będzie opinać i modelować sylwetkę. Aby maksymalnie zwiększyć komfort noszenia tego typu bielizny, producenci zredukowali liczbę szwów, haftek i wszelkich zapięć do minimum.

Dostępny na rynku modele bielizny wyszczuplającej obejmują między innymi: wyszczuplające brzuch i talię – figi, korygujące wystające boczki – springi, podnoszące pośladki i kształtujące biodra – szorty, korygujące masywne uda – spodenki z dłuższymi nogawkami, a także unoszące biust, modelujące brzuch i talię – body, nie wspominając o licznych modelach gorsetów i staników z fiszbinami.

Właściwie dopasowana do sylwetki bielizna korygująca z pewnością pomoże pozbyć się optycznie paru zbędnych kilogramów i podkreślić to, co w naszej sylwetce najlepsze. Pamiętaj jednak, że tego typu rozwiązania nie zwalniają nas z codziennej dbałości o naszą kondycję i piękny wygląda.

Jeżeli nie chcesz “okłamywać” wszystkich wokół to może warto zainwestować czas i pieniądze w treningi i zdrową dietę. Kilka miesięcy intensywnych treningów i odpowiednio zbilansowanej diety przyniosą efekty na długie miesiące a być może lata! Odpowiednio zbilansowana dieta pozwoli żyć w zdrowiu jeszcze przez długie lata. Rzucenie używek byłoby dodatkową pomocą w procesie odchudzania – alkohol źle wpływa na organizm człowieka. To samo dotyczy się papierosów! Po kilku dniach od rzucenia nałogów zauważymy że lepiej się czujemy a także zwiększy się nasza wydolność dzięki czemu łatwiej będzie nam ćwiczyć.