Blog

Jak przygotować się do uprawniania sportu

by in Sport 16 września, 2020

Bieg na bieżni różni się od biegu w terenie, po parku czy nawet po zwykłym chodniku. Dlaczego? Wpływa na to wiele czynników. Pomińmy tutaj fakt, iż bieg na bieżni kosztuje nas spore pieniądze – musimy zapłacić za wstęp do siłowni, lub jeżeli mamy swoją prywatną bieżnię w domu, i pominiemy koszty jej zakupu, to obciąża ona nasz rachunek za prąd, gdyż używając jej zużywa ona sporo energii. Ponadto bądźmy szczerzy, bieg w terenie jest zdecydowanie przyjemniejszy i korzystniejszy dla naszego zdrowia.

Kiedy biegamy np. po parku wdychamy świeże powietrze, dotleniamy nasz mózg, co pozwala nam lepiej myśleć i podejmować bardziej racjonalne decyzje. Ponadto świeże powietrze często zapobiega nawrotom bólów głowy czy po prostu ogólnego zmęczenia psychicznego spowodowanego ciągłym przebywaniem w zamkniętym na cztery spusty domu, szkole, czy pracy.

Bieg na świeżym powietrzu, co dowiedziono naukowo, wpływa również na ogólne zdrowie. Ludzie, którzy regularnie uprawiają sport poza domem lub siłownią o wiele rzadziej odwiedzają lekarza i chorują na wszelakie choroby. Już teraz możesz rozpocząć pozytywne zmiany w swoim życiu. Wystarczy tylko odrobina samozaparcia, chęci i wszystko jest do zrobienia.