Blog

Jak zmotywować się do aktywności fizycznej?

by in Sport 26 lipca, 2021

Każdy z nas lubi w przerwie po pracy usiąść w wygodnym fotelu, wyciągnąć nogi i wcinając ulubione czipsy przeglądać kanały telewizyjne lub surfować po internecie.

Oczywiście odpoczynek jest potrzebny, nawet konieczny, jednak czy nie czas skończyć z biernością i trwonieniem czasu?

Cóż pożytecznego płynie z oglądania dziesiąty raz tego samego teledysku, oglądania długich relacji z wydarzeń o których przecież możemy dowiedzieć się otwierając na minutę gazetę, lub co gorsze oglądania reklam?
Mimo, iż odpowiedź na to pytanie jest oczywista, to społeczeństwo z powodu prawdopodobnie zwykłego lenistwa nie zmienia nic w swoim życiu. Szukamy sobie wymówek od uprawiania sportu, lub chociaż odrobiny aktywności na rowerze, tym samym oszukujemy sami siebie, przy okazji również szkodzimy. Szkodzimy swojemu zdrowiu, samopoczuciu i ogólnej chęci do życia.

Jak więc przełamać się, co ma stanowić impuls do zmiany na lepsze?

Okazuje się, że najłatwiejszą metodą na zmotywowanie się do aktywności sportowej jest druga osoba. Nie musi to być oczywiście trener personalny, wystarczy nam bratnia dusza z którą pobiegamy, pojeździmy na rowerze lub najzwyczajniej poćwiczymy w domu.

Nic tak nie pobudza do działania jak perswazja bliskiej nam osoby, przyjaciela z którym nie tylko miło spędzimy czas wolny, ale spożytkujemy go z korzyści
ą dla swojego zdrowia i samopoczucia.

Nie bądźmy zatem bierni, bierzmy w ręce telefon i lub skorzystajmy z facebooka w poszukiwaniu naszych znajomych.

Możesz mieć całkowitą pewność, że zdecydowana większość Twoich znajomych wręcz marzy o takim spędzaniu czasu, niestety nikt nie chce poczynić tego pierwszego kroku – zróbmy go więc sami!