Blog

Fototapety dla dzieci – jak wybrać tapetę do pokoju dziecka? 

by in Życie codzienne 28 stycznia, 2022

Pokój dziecka jest bardzo ważnym elementem jego rozwoju. Jest to miejsce, w którym powinno się czuć swobodnie. To tutaj się uczy, bawi i odpoczywa. Pokój dziecięcy powinien sprzyjać rozwojowi dzieci i zapewniać mu bezpieczną przestrzeń. Z tego względu bardzo ważny jest wystrój oraz aranżacja pomieszczenia. A jednym z elementów jest fototapeta. Jak wybrać fototapetę do pokoju dziecięcego? 

Fototapety dla dzieci – jaki motyw wybrać? 

Jeszcze do niedawna fototapety kojarzyły się z kiczem. Jednak nic bardziej mylnego. Nowoczesne fototapety są estetyczne, oryginalne i co ważne, bezpieczne. Z tego względu znów zaczynają się cieszyć popularnością. Przyczynia się do tego także szeroki wybór. Na rynku możemy znaleźć przeróżne wzory i kolory fototapety dla dzieci. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla swojej pociechy. Jaki motyw wybrać? 

To akurat jest bardzo indywidualna sprawa. Każdemu dziecku podoba się co innego, i w przypadku nieco starszych pociech, warto z nimi skonsultować wybór. Jeśli natomiast wybieramy tapetę do pokoju niemowlaka, to warto postawić na neutralne i stonowane motywy. Ciekawym pomysłem będą fototapety w pastelowe kolory z rozmytymi malunkami. Taka fototapeta będzie pasować zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Co więcej, posłuży nam przez dobrych kilka lat. 

Do pokoju starszych dzieci możemy za to postawić na bardziej zdefiniowane motywy. Dziewczynkom najczęściej podobają się wzory kwiatowe i roślinne, na przykład różowe. Ale nie tylko. Ciekawym pomysłem są także tapety w geometryczne wzory, lub na przykład gwiazdki, czy chmurki. Z kolei chłopcom bardziej do gustu mogą przypaść dinozaury, czy krasnoludki. 

Jaka powinna być fototapeta do pokoju dziecka? 

Wybór fototapety najczęściej opieramy na motywach. Oczywiście są one bardzo ważne, nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie. Z tego względu warto zorientować się, z czego wykonana jest tapeta. Obecnie tapety do pokoju dziecka wykonuje się z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Są one często delikatniejsze, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Materiał jest nietoksyczny i zawiera małą warstwę kleju (jednak wystarczającą do utrzymania fototapety). 

Wybierając tapetę do pokoju dziecka, warto także postawić na model, który nie gromadzi brudu oraz jest łatwy do wyczyszczenia. Dzięki temu, jeśli nawet tapeta się ubrudzi, to z łatwością będziemy mogli ją doprowadzić do pierwotnego wyglądu. To bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie do pokoju dziecięcego. 

Leave a Reply