Blog

Twoja randka będzie udana – Poradnik flirtu

by in Życie codzienne 8 stycznia, 2022

W dzisiejszych czasach coraz częściej możemy spotkać się z przekonaniem, że jedni mają to coś, dlatego tak dobrze potrafią flirtować inni natomiast nie. Prawda jest taka, że flirt jest jedną z naprawdę wielu interakcji wykonywanych ze społeczeństwem. Umiejętność flirtowania można nabyć w każdym etapie życia między innymi przez naukę. Poniżej przedstawię kilka ważnych elementów pomocnych w nauce tejże umiejętności.

Okaż zainteresowanie drugiej osobie

Nie ważne czy jesteś kobietą, czy mężczyzną osoba, która wpadła Ci w oko, nie podejdzie do ciebie, dopóki nie zdecydujesz się wysłać jej jakiegoś sygnału. Sygnał ten zostanie odebrany jako zaproszenie do zwykłej rozmowy, która z czasem może przerodzić się we flirt. Staraj się uśmiechać, zadawać różne pytania okazując tym samym zainteresowanie rozmówcą, ale przede wszystkim staraj się podtrzymywać rozmowę.

Stosuj komplementy

Nie ma osoby, która nie lubi usłyszeć czegoś miłego na swój temat. Podczas rozmowy staraj się stosować komplementy w stosunku do rozmówcy, lecz pamiętaj, aby były one szczere. Nic na siłę nie wymyślaj, bo może przynieść to odwrotny skutek niż to, co chcieliśmy osiągnąć. Dodatkowo nie rób tego za często, ponieważ rozmówca może uznać to za zwykłe podlizywanie się i wciskanie ich na siłę w rozmowę.

Kontakt wzrokowy z rozmówcą

Staraj się złapać kontakt wzrokowy z rozmówcą. Postaraj się, aby nie był on za długi. Interakcja ta powinna trwać około 2 – 4 sekund. Po tym czasie staraj się opuścić wzrok i się uśmiechnąć. W momencie, w którym rozmówca odwzajemni twój uśmiech, potraktuj to jako zejście na dobry tor. W przypadku wydłużenia kontaktu wzrokowego osoba, z którą prowadzisz rozmowę, może uznać to za bycie nachalnym i najzwyczajniej na tym etapie może zakończyć rozmowę, a z flirtu będą nici.

Wspólny temat do rozmów

Podstawą każdej udanej rozmowy jest znalezienie wspólnego tematu, na który możecie swobodnie porozmawiać. Dzięki znalezieniu go możemy zapomnieć o szybkim zakończeniu rozmowy. Ponadto bardzo ważnym elementem flirtu jest właśnie rozmowa. Staraj się omijać niewygodne tematy typu polityka, czy religia. Spróbuj zapytać o zainteresowania lub zwierzęta. Być może okaże się, że macie takie same bądź podobne zainteresowania. Być może nie tylko zdobędziesz nową znajomość, ale może nawet dojdzie do sex spotkania, zakończonego przyjemnym wieczorem.

Odpowiednia postawa

Odpowiednia postawa ciała to kolejny krok do udanego flirtu. Podczas rozmowy unikaj garbienia się, krzyżowania nóg i rąk, a także staraj się nie spuszczać głowy tak, aby wzrok był wbity w ziemię. Przede wszystkim bądź sobą. Nikt nie lubi osób zachowujących się nienaturalnie. Poza postawą dobór stroju również jest bardzo ważny. Jeśli jesteś kobietą, staraj się nie ubierać zbyt wyzywająco, ale tak, aby wyglądać atrakcyjnie. Jeżeli natomiast jesteś mężczyzną, unikaj zakładania brudnych i wygniecionych ubrań, ponieważ ten jeden szczegół może przekreślić całą rozmowę.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć, nauka flirtu nie musi być wcale taka trudna, jak mogłoby nam się wydawać. Wystarczy, że wykorzystasz podane powyżej informacje, a będziesz miał zdecydowanie większe szanse na powodzenie u płci przeciwnej.

Leave a Reply