Blog

Co stosować na przewiane plecy?

by in Artykuły 24 maja, 2022

Ból pleców to dolegliwość, z którą spotyka się dzisiaj prawie każdy. Czy to osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną, czy te siedzące za biurkiem. Często go ignorujemy, ponieważ pozornie znamy jego przyczynę. Tą często jest zła postawa w ciągu dnia czy przeciążenie kręgosłupa. Jednak przyczyn bólu pleców może być znacznie więcej – na przykład przewianie, wynikające z przebywania na zimnie przez dłuższy czas, bez odpowiedniego ubrania. Przewiane plecy to charakterystyczny rodzaj bólu – jak sobie z nim poradzić? Co na przewiane plecy najbardziej będzie skuteczne?

Uciążliwy ból pleców – co może być jego przyczyną?

Ból pleców w ich dolnej części, kojarzony także z bólem nerek może być skutkiem przewiania. Aby go uniknąć należy oczywiście stosować odpowiedni ubiór podczas przebywania na dworze – w czasie pracy, treningu czy spaceru. Wychodząc na dwór, nawet na chwilę, kiedy pogoda nie sprzyja noszeniu lekkich ubrań może nieść za sobą dość poważne konsekwencje, takie jak przewianie pleców. Staraj się zawsze ubierać odpowiednio do panujących na dworze warunków pogodowych, aby uniknąć tego typu dolegliwości. 

Jakie sposoby są skuteczne, kiedy przewiałeś plecy?

Jeśli przez swoją nieostrożność przewiałeś plecy, nie musisz przez kilka dni borykać się z uciążliwym bólem w dolnej części pleców. Ten może bowiem skutecznie przeszkadzać w wykonywaniu pracy, ale także codziennych, zwykłych czynności. Na przewianie pleców istnieją bowiem sprawdzone, skuteczne sposoby, a są to:

  • przykładanie ciepłego termofora do pleców
  • leki przeciwbólowe
  • leki przeciwzapalne, najlepiej w formie rozgrzewającego żelu
  • noszenie ciepłych ubrań, spanie w ciepłej piżamie 
  • ciepła herbata z cytryną

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, z pewnością dolegliwości, jakie Ci towarzyszą, ustąpią znacznie wcześniej. Mogą także uchronić Cię przed przykrymi następstwami przewiania pleców, które będą wymagały wizyty u lekarza i dalszego leczenia.

Jakie mogą być skutki przewiania pleców?

Przewianie organizmu występuje w skutek przebywania na wietrze w nieodpowiednim ubraniu. Często możemy nawet nie być świadomi, że narażamy się na przewianie. Pogoda może wydawać się z pozoru całkiem dobra, jednak jak wiadomo, czasem bywa zdradliwa. Na przewianie możesz narazić się na przykład podczas treningu, kiedy nie masz na sobie odpowiedniego ubrania, czy wychodząc rozgrzanym z ciepłego pomieszczenia, nawet na chwilę na dwór, gdzie temperatura jest znacznie niższa. 

Skutkami przewiania pleców mogą być na przykład przeziębienie nerek, czy zmniejszenie ilości wydalanego moczu, lub zmiana jego wyglądu na mętny. 

Leave a Reply