Blog

Frotki i opaski na głowę, jako dobry gadżet dla sportowców

by in Blog 25 maja, 2022

Frotka to jedno z takich elementów mody, które ma swoje racjonalne zastosowanie. Jest praktyczna, estetyczna i świetnie spełnia swoją funkcję. Jeśli tylko jesteś osobą aktywną – biegasz, uprawiasz jogging, grasz w piłkę nożną, chodzisz na fitness, podnosisz ciężary, grasz w kosza – zakup odpowiednich frotek będzie świetnym pomysłem.

Opaski na głowę i na nadgarstek sprawdzają się zarówno dla zawodowców, jak i osób, uprawiających jakąkolwiek formę aktywności sporadycznie, od czasu do czasu. Bez względu na to, czy jeździsz rowerem, skaczesz, biegasz czy tańczysz, opaski dają uczucie komfortu i wygody podczas intensywnego wysiłku lub w upalne dni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie frotek?

Frotki nie są zbyt skomplikowanym produktem, mimo wszystko różnią się kształtem, rozmiarem, kolorem rodzajem wykończenia. Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość wykonania i rodzaj zastosowanych materiałów. Najczęściej stosuje się bawełnę, nylon i elastan.

Im więcej bawełny, tym lepiej

Dobrze gdy bawełna stanowi ok. 70-80% produktu. Wtedy opaska jest delikatna i miękka w dotyku, ale jednocześnie będzie wytrzymała, zachowującym swoje właściwości także po wielu praniach. Włókna bawełny są wytrzymałe na rozciąganie. Wielu producentów do produkcji opasek stosuje wysokiej jakości bawełnę czesankową. Domieszka nylonu, gumy i elastanu sprawia, że opaska jest elastyczna i łatwo dopasowuje się do dłoni, ale nie rozciąga.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Niektóre opaski na głowę i rękę posiadają też właściwości hipoalergiczne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Dzięki temu nie musimy się obawiać o objawy typu swędzenie, krosty na skórze czy nieprzyjemny zapach.

Producenci opasek

Jeśli już decydujemy się na zakup frotek, bez względu na to, czy zakupimy je w sklepie stacjonarnym, internetowym czy w serwisie aukcyjnym, warto sięgnąć po sprawdzone produkty markowe. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zakupiony produkt nie rozciągnie się po pierwszym praniu i że przez długi czas zachowa swoje właściwości. Solidny producent daje nie tylko prestiż, ale gwarancję, która zazwyczaj wynosi 24 miesiące. Nie będzie też problemu z reklamacją w przypadku gdy zamówiony towar dotarł niekompletny.

Jeśli chodzi o rekomendowane marki, w pierwszym rzędzie będą to brandy, które specjalizują się w produkcji odzieży sportowej. Wśród nich możemy wymienić m.in. takich producentów, jak Artengo, Stiga, Puma, Salomon, Adidas, Head, Babolat, Novasport, Wilson, Reebok oraz Nike.

Naszywka na opasce wcale nie musi być związana z marką producenta. Dużym zainteresowaniem cieszą się od lat frotki z ulubioną nazwą klubu sportowego czy grupy muzycznej. W tym wypadku warto wzmóc czujność, zwracając uwagę na to, z czego produkowana jest frotka i jakie są warunku gwarancji.

Ceny opasek

Ceny opasek na nadgarstek są bardzo zróżnicowane i kształtują się w granicach od kilku do kilkudziesięciu złotych. W Internecie sporo jest też sprzedawanych kompletów, które są znacznie droższe. Na przykład za zestaw Stinga (rakietka do tenisa stołowego wraz z frotkami) możemy zapłacić ok. 100-300 zł. Zestaw Wilson (rakieta, piłki do tenisa ziemnego, frotka) może wynieść kilkaset złotych. Ceny opasek na głowę także nie są wysokie, wystarczy 10-40 zł, by stać się posiadaczem markowej frotki.

Leave a Reply