Blog

Jak ustalić i wybrać rozmiar pierścionka?

by in Blog 6 lipca, 2021

Przed zakupem jakiegokolwiek pierścionka, zwłaszcza dla osoby nam bliskiej, należy skupić się na kilku aspektach. Przede wszystkim trzeba zorientować się, jaki typ biżuterii podoba się osobie obdarowywanej, aby jak najlepiej trafić w jej gust. Nie mniej ważne jest ustalenie rozmiaru obrączki, można to zrobić na wiele różnych sposobów, w zależności od tego, jakie mamy możliwości.

Ustalenie rozmiaru biżuterii domowymi sposobami

Najbardziej popularną metodą, jest zmierzenie rozmiaru jakie mają pierścionki, które są już w naszym posiadaniu lub osoby obdarowywanej. Na internecie znajdziemy szablony rozmiarów obrączek. Wystarczy wydrukować specjalny arkusz w skali 1:1 i przyłożyć biżuterie do odpowiedniego rozmiaru.

Jeżeli natomiast nie mamy możliwości sprawdzenia, jaki rozmiar ma pierścionek, wówczas można zmierzyć palca. Wystarczy wziąć tasiemkę, przyłożyć ją dookoła palca wskazującego. Następnie zmierzyć wstążkę za pomocą linijki i sprawdzić za pomocą szablonu, jaka wielkość odpowiada danej długości.

Wizyta u jubilera

Jeśli zależy nam na jak dokładniejszym dobraniu rozmiaru pierścionka, wówczas warto wybrać się do jubilera stacjonarnie. Jubiler profesjonalnie doradzi w rozmiarze w zależności od typu biżuterii jaki wybierzemy. Ponieważ trzeba zdawać sobie sprawę, że nie ma jednego uniwersalnego rozmiaru, jest on zależny od rodzaju pierścionka.

Rozmiar a rodzaj pierścionka

Nie ma problemu w przypadku inwestycji w pierścionki typu obrączki lub klasyczne zaręczynowe. Wtedy wystarczy wybrać rozmiar zgodny z rozmiarem odpowiadającym rozmiarze na szablonie.

Inna sytuacja ma miejsce w wybierze sygnetu, zwykle są one dość szerokie, należy to uwzględnić w wyborze biżuterii. Ponieważ przy zbyt małych rozmiarach, może wystąpić spory problem z przejściem obrączki przez kostkę palca. Zbyt ciasny sygnet, może powodować także odparzenia, dlatego warto wziąć przynajmniej jeden rozmiar większy, niż nasz standardowy.

Pora dnia a pomiary rozmiaru biżuterii

Ważnym aspektem w wyborze rozmiaru jaki ma mieć pierścionek, jest pora dnia i okres życia osoby, dla której ma on być. Pierwszym czynnikiem, który wpływa na rozmiar palca jest pora roku. Naturalnie w czasie zimy, palce są delikatnie mniejsze, ze względu na niską temperaturę. Dokładnie na odwrót jest w przypadku lata, naczynia krwionośne się rozszerzają, co wpływa na rozmiar. Innym czynnikiem jest pora dnia, pierścionki najlepiej jest dobierać niezbyt późną porą. Wiele osób wieczorem jest trochę opuchniętych, co przekłada się na wielkość palców.

Leave a Reply