Blog

Kiedy wypada wręczyć alkohol w prezencie?

by in Blog 23 sierpnia, 2021

Alkohol jest dosyć neutralnym prezentem, jednak potrafi przysporzyć spore problemy. Są sytuacje, w których wręczenie alkoholu może być niemałym faux-pas. A okazji do świętowania w ciągu roku jest naprawdę wiele. Kiedy wypada wręczyć alkohol w prezencie? I jak go zapakować? 

Alkohol nie na każdą okazję 

Do wręczania alkoholu trzeba mieć naprawdę duże wyczucie. Co prawda jest więcej sytuacji, w których możemy go podarować niż się wstrzymać. Dlatego też od tych kłopotliwych zaczniemy. Z całą pewnością alkoholu nie daje się jako prezent “pod choinkę”. Procenty znalezione w świątecznym papierze wyglądają dosyć niefortunnie. Tutaj warto wykazać się nutą kreatywności i postawić na coś bardziej spersonalizowanego. Jednak jest w tej sytuacji jeden wyjątek. Jeżeli zostaliśmy zaproszeni na wigilijną kolację i wiemy, że gospodarze podają do jedzenia alkohol, to oprócz prezentów możemy pokusić się o przyniesienie butelki wina. Prezent jednak dajemy bezpośrednio w ręce gospodarzy i nie kładziemy go pod choinką. 

Równie niezręcznie jest wręczyć wino świeżo upieczonej mamie lub osobie, o której wiemy, że nie pije alkoholu. Dlatego wybierając alkohol na prezent musimy mieć wyczucie sytuacji. Nie zawsze jest ona odpowiednia i należy na to zwrócić uwagę. 

Kiedy wypada wręczyć alkohol? 

Praktycznie każda inna sytuacja, oprócz tych wymienionych powyżej jest odpowiednia, żeby wręczyć alkohol. Jesteśmy zaproszeni na kolację do znajomych? Jak najbardziej możemy zabrać ze sobą butelkę wina. Co więcej – w takiej sytuacji nawet nie wypada przyjść z pustymi rękami. Alkohol możemy wręczyć także jako prezent urodzinowy. To dobra propozycja zarówno dla osób, z którymi jesteśmy blisko, jak i dla tych, z którymi mamy formalne relacje. Butelka dobrego wina jest także coraz milej widziana jako zamiennik kwiatów i dodatek do prezentu ślubnego. Jak więc widzisz, sytuacji, w których wypada dać alkohol jest znacznie więcej niż tych, w których musimy się powstrzymać. 

Jak wybrać alkohol na prezent? 

Przyjęło się, że kobietom w prezencie wręcza się wino, a mężczyznom whisky lub brandy. I faktycznie kobiety najczęściej wybierają delikatne wino, a mężczyźni alkohole wysokoprocentowe. Jeżeli idziemy na obiad lub kolację, to możemy zabrać ze sobą butelkę dobrego wina. Wino czerwone podaje się do czerwonego mięsa i serów, natomiast białe do drobiu, ryb oraz deserów. Jeśli nie wiesz, co będzie znajdować się w menu, to postaw na wino białe. Jest najbardziej neutralne i ciężko z nim popełnić faux-pas. Pamiętaj także, żeby alkohol zapakować w opakowanie na alkohol. Nie wypada wręczyć “gołej” butelki. Możesz wybrać elegancką papierową tubę. 

Leave a Reply