Blog

Najciekawsze modele samochodów elektrycznych nowej generacji.

by in Blog 13 sierpnia, 2021

Samochody elektryczne nie od dziś podbijają rynek samochodowy. Producenci wyczuli nowy trend i stale pojawiają się najnowsze modele elektryków. Niektóre przystosowane dla fanów luksusowych aut, z kolei inne bardziej praktyczne i nastawione na podróże rodzinne. W ofercie producentów znajdziemy zarówno duże SUVy, jak i małe samochody trzyosobowe. Jak prezentują się najciekawsze modele samochodów najnowszej generacji?

Mercedes EQB

Siedmioosobowy model EQB z napędem elektrycznym oferuje przestrzeń dla każdego członka rodziny. Dużą zaletą nowego Mercedesa jest łatwy dostęp części np. do akumulatora, bo są one wytwarzane w Polsce. Przestronny SUV nie jest tylko wygodny, ale posiada znakomite osiągi. Wystarczy wspomnieć tutaj o 272 koniach mechanicznych. Wszystko przy bardzo wytrzymałej baterii, która jest w stanie umożliwić jazdę na odcinku 420 kilometrów.

EQB pod względem wyglądu i wykończeń może przypominać najbardziej luksusowe samochody benzynowe. Imponująco wyglądają trójkolorowe alufelgi o średnicy 20 cali. Nowy Mercedes najczęściej sprzedawany jest w kolorze złotym lub niebieskim. Wrażenie robi też futurystyczne wnętrze, które pasuje do wyglądu karoserii. Kierowca ma dostęp do panoramicznego kokpitu, a całość obsługuje specjalny system MBUX.

Dużym ułatwieniem w trakcie jazdy jest ECO Assist, który uwzględnia dane nawigacyjne. Rozpoznaje nawet znaki drogowe, dzięki czemu dostosowuje się do sytuacji na drodze. Oblicza najszybszą trasę do celu, rozpoznaje nierówny teren lub niesprzyjającą pogodę. Znacznie zwiększa to bezpieczeństwo pasażerów w niespodziewanych sytuacjach. Na wygodę wpływa też możliwość dostawienia trzeciego rzędu pasażerów, zmniejszając pojemność bagażnika.

Skoda Enyaq iV

Najnowszy model Skody to pierwszy elektryk w historii producenta, który jednocześnie jest SUVem. To bardziej budżetowa wersja samochodów elektrycznych, na którą przy ratach stać prawie każdego. Na pewno prędzej niż w przypadku Mercedesów, Tesli lub Jaguarów. Skoda Enyaq iV jest połączeniem najnowszych technologii z użytecznością. Na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać nawet 540 kilometrów. Silnik elektryczny oferuje aż 204 koni mechanicznych co przy tej cenie jest prawdziwą okazją.

Nie odstaje także wyposażenie, które posiada komplet systemów bezpieczeństwa, nowoczesne multimedia z niezawodną nawigacją oraz ledowe oświetlenie. Pojemność bagażnika to aż 1700 litrów, co nie wyklucza dużej ilości miejsca dla pasażerów z tyłu. Dużym ułatwieniem dla kierowcy będą czujniki parkowania oraz dwusferowy Climatronic. Wygląd samochodu wcale nie odstaje od Mercedesa EQB, głównie dzięki imponującym, 19-calowym kołom.

Volkswagen ID.3

Nowy elektryczny model Volkswagena udowadnia, że nie trzeba być elektrycznym SUVem, żeby pokonywać dużą ilość kilometrów. Malutki model względem Mercedesa EBQ czy Skody Enyaq iV przejeżdża podobną trasę przy krótszym ładowaniu. To wszystko przy imponującej mocy 204 koni mechanicznych. Dzięki swoim wymiarom równie świetnie sprawdza się w mieście, jak i na dłuższe trasy. Posiada co prawda gorszą pojemność i mało imponujący bagażnik, ale pozwala to na większą mobilność.

Tesla Model S

Najnowszy model Tesli pokazuje imponujące możliwości samochodów elektrycznych. Trzeba tu wspomnieć choćby o przyspieszeniu na poziomie 2,1 sekundy do setki. Osiągać może aż 322 kilometrów na godzinę. To wszystko przy możliwości przejechania 837 kilometrów na jednym ładowaniu. To wszystko przy napędzie 4 x 4.

Model S imponuje także wyglądem, który nie odstaje od najlepszych samochodów benzynowych. Szklany dach nadaje mu futurystycznego charakteru, a wnętrze wyposażone jest w najnowocześniejszy panel dotykowy. W ekran wyposażone są nawet osoby siedzące z tyłu pojazdu. Jazdę ułatwia kierownica motylkowa, która sprawdza się przy bardzo szybkiej jeździe. W nowej Tesli sprzęt elektroniczny stoi na tak zaawansowanym poziomie, że można grać w tak rozbudowane gry jak “Wiedźmin 3” lub “Cyberpunk 2077”.

Opel Zafira-e Life

Najciekawszą opcją jeśli chodzi o Vany wydaje się nowy model Opla. Przydaje się zarówno w przypadku spraw biznesowych, jak i przy przewozie dużej liczby osób. Korzystać mogą z niego pracownicy, członkowie rodziny czy klienci wypożyczalni. Opel Zafira-e Life może pomieścić nawet 9 osób. Posiada aż 3 różne długości nadwozi oraz baterię dostosowaną do wymagań kierowcy. Przy pojemniejszej wersji można jeździć nawet przez 5 godzin przy zaledwie pół godzinnym ładowaniu.

Opel Zafira-e Life posiada wszystkie najważniejsze systemu bezpieczeństwa. Gama różnych systemów wspierających kierowcę zaczyna się od układu aktywnego utrzymania samochodu na trasie (ALKA). Samochód może rozpoznać stopień zmęczenia kierowcy i poinformuje go, że powinien chwilę odpocząć. Imponuje projekcyjny wyświetlacz, który świetnie sprawdza się nawet w trakcie prowadzenia z uwagi na swoją przejrzystość. Świetnie działają czujniki cofania, zwłaszcza przy tak dużych gabarytach pojazdu. Bezpieczeństwo zwiększają dodatkowo adaptacyjne reflektory ksenonowe, które rozpoznają zagrożenie podczas ciemnych nocy oraz niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Leave a Reply