Blog

Usługa wirtualnego biura – na czym to polega?

by in Blog 28 stycznia, 2020

Wirtualne biuro staje się coraz powszechniejszą opcją. Być może dlatego, że coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, coraz powszechniejszy staje się także freelancing i praca online. Fizyczna obecność firmy w danej lokalizacji nie jest już taka ważna, jak jeszcze do niedawna. Dlatego wirtualne biura mają się coraz lepiej. Dowiedz się, na czym polega ta usługa!

Wirtualne biuro – co to jest?

Wirtualne biuro (Virtual Office) to miejsce, gdzie możesz zarejestrować jako adres twojej firmy. Usługa polega na tym, że wybierasz dogodną lokalizację, która jest wpisana w KRS i wyświetla się we wszystkich katalogach twoim potencjalnym klientom. Jednocześnie wcale nie musisz tam być. Twoja firma zostaje zarejestrowana w atrakcyjnej lokalizacji, najczęściej w centrum miasta, ale fizycznie nie musisz tam w ogóle przychodzić. Oczywiście dotyczy to zawodów, w których czynności związane z działalnością firmy można wykonywać w dowolnym miejscu.

Dlaczego to takie dobre rozwiązanie? Młodzi przedsiębiorcy bardzo często nie mają środków, aby wynająć czy kupić lokal w atrakcyjnym punkcie w mieście. Czasami nie dysponują własnym mieszkaniem, w którym można zarejestrować działalność. Wykupienie wirtualnego biura to możliwość rejestracji działalności w lepszej, bardziej prestiżowej okolicy. Na dodatek zmniejsza to konieczność wydawania pieniędzy na wynajem i utrzymywanie lokalu. Jednak wirtualne biuro to nie tylko możliwość rejestracji działalności pod danym adresem. To o wiele więcej usług i możliwości.

Dodatkowe usługi wirtualnego biura

Może się wydawać, że na wirtualne biuro powinny zdecydować się wyłącznie osoby pracujące online, które nie spotykają się z klientami lub robią to sporadycznie. Nic bardziej mylnego. Wirtualne biura mają możliwość wynajmowania sali konferencyjnej lub biur na godziny, gdzie możesz umawiać się ze swoimi klientami i kontrahentami w razie potrzeb. Są one najczęściej świetnie wyposażone i urządzone według najnowszych standardów. To oraz dogodna lokalizacja sprawiają, że firma wydaje się znacznie bardziej prestiżowa. Na dodatek w wielu miejscach tego rodzaju działają przestrzenie coworkingowe, w których możesz wynająć biurko i zorganizować sobie miejsce do pracy.

Na przykład wirtualny adres Warszawa umożliwia outsourcing wielu czynności organizacyjnych, na przykład możesz powierzyć im księgowość, czynności kadrowo-płacowe, nawet reprezentowanie cię przed różnymi urzędami i instytucjami. Wiele osób w ten sposób korzysta także z usługi wirtualnej sekretarki, która umawia na spotkania i pilnuje terminarza. To niezwykle wygodne – możesz z całym zaangażowaniem zająć się wyłącznie przedmiotem swojej działalności, nie musisz martwić się całą resztą.

Wirtualne biura mogą ustalać swoje zasady działania i rozliczania się, jednakże najczęściej model jest bardzo podobny. Jest to abonament lub jedna opłata roczna za zarejestrowanie firmy na tym adresie. Oczywiście można to rozszerzać o kolejne usługi, które będą stopniowo zwiększały opłatę.

Leave a Reply