Blog

Usuwanie zbędnego owłosienia

by in Blog 20 października, 2021

Różne metody usuwania włosów różnią się od siebie nie tylko efektywnością, bolesnością czy czasochłonnością, ale także w znacznym stopniu – niesionymi ze sobą wydatkami. Dlatego w rozważeniu, która metoda dla nas jest najlepsza, warto wziąć pod uwagę także i ten czynnik.

Najdroższym zdecydowanie wydatkiem jest całkowite, trwałe usunięcie włosów. Mowa o metodach trwałej epilacji: laserowej czy też elektrolizie. Zabiegi tego typu wymagają kilkukrotnego powtórzenia, więc wydatek ogólny wynosi kilka tysięcy złotych, jednak niewątpliwym plusem tej techniki usuwania włosów jest to, że mamy problem z głowy już praktycznie na zawsze.

Z metod krótkotrwałego usuwania włosków, najtańszą jest chyba golenie. Koszt to jedynie zakup odpowiedniej maszynki, i ewentualnie pianek do golenia, które starczają na dość długi czas. Jednak golenie nie jest najlepszą metodą, gdyż sprawia, że włoski odrastają coraz szybciej i są coraz mocniejsze. Dlatego nie polecamy szczególnie tej metody usuwania włosków.

Depilacja woskiem ma szereg zalet, ale jak już pisaliśmy – najbardziej efektywna jest ta wykonywana w salonach kosmetycznych, a to niesie ze sobą na dłuższą metę spore wydatki.

Dla osób oszczędnych mogę śmiało polecić dwie metody: depilację za pomocą eletrycznego depilatora (koszt takiego urządzenia to ok. 200 zł, a zakup starcza spokojnie na kilka lat; jedynym wymogiem jest dość wysoka odporność na ból, gdyż wyrywanie włosków szybko obracającymi się pęsetami zawsze będzie trochę boleć, niezależnie od innowacji sprzętowych wprowadzanych przez producentów) oraz stosowanie kremów do depilacji (które zapewniają szybką i dokładną likwidację zbędnego owłosienia, a te najtańsze są dostępne już od kilkunastu złotych).

Leave a Reply