Blog

Gdzie kupić odzież roboczą? 

by in Budownictwo 16 sierpnia, 2021

Wysokiej jakości odzież robocza zdecydowanie poprawia komfort pracy. Praca na budowie związana jest z dużą ilością ruchu – kucaniem, schylaniem, klęczeniem czy trzymaniem rąk w górze. Dlatego też odzież robocza nie powinna ograniczać ruchów, za to zapewniać swobodę ciała. Gdzie kupić wysokiej jakości odzież roboczą? 

Jaka powinna być odzież robocza? 

Odzież robocza przede wszystkim powinna być wygodna. Praca na budowie jest pracą fizyczną. Niewygodne ubrania, które będą ograniczać ruchy spowodują, że spadnie jakość naszej pracy. Dlatego główną cechą odzieży roboczej jest wygoda. Specjalne ubrania powinny zapewniać swobodę ruchu i być jak druga skóra. Z drugiej strony powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakość, które zabezpieczają ciało przed uszkodzeniami różnego typu. Co wchodzi w skład odzieży roboczej? Spodnie, ogrodniczki, T-shirty, koszule, kamizelki, rękawiczki ochronne, kaski oraz okulary. 

Bardzo ważnym elementem odzieży roboczej są właśnie okulary oraz kask. Na budowie jest to wręcz niezbędne wyposażenie. Kask ochrania głowę przed wszelkimi elementami, które mogą spaść. Natomiast okulary są wymagane przy pracach takich jak szlifowanie, spawanie a nawet cięcie. Równie istotne są rękawice robocze, które zabezpieczają dłonie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Chronią przed otarciami, zadrapaniami i odparzeniami. Oczywiście również przed ostrymi przedmiotami. 

Odzież robocza musi być także funkcjonalna. Elementy takie jak spodnie czy kurtki powinny zawierać wiele kieszeni. Dzięki nim ułatwisz sobie dostęp do narzędzi. Jednocześnie nie będziesz musiał nosić dodatkowego pasa na narzędzia. Wybierając odzież roboczą zwróć także uwagę na materiał, z którego jest wykonana. W przypadku bluzek i koszul materiał powinien być przewiewny. Z kolei kurtka nieprzemakalna, podobnie jak spodnie. Szczególnie jeśli pracujemy w wymagających tego warunkach. 

Gdzie kupić odzież roboczą? 

Odzież roboczą najlepiej jest kupić w specjalistycznym sklepie BHP. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ubrania spełniają nie tylko wymogi bezpieczeństwa, ale także są wygodne i dopasowane do rodzaju pracy. Pamiętaj, żeby przed zakupem dokonanym w Internecie dokładnie sprawdzić wymiary ubrań. W ten sposób unikniesz za dużych lub za małych elementów. Za małe ubrania będą ograniczać Twoje ruchy, co znacznie pogorszy komfort pracy. Natomiast za duże będą ciągle spadać, co jest równie niewygodne. Pamiętaj, że wygodna odzież robocza przekłada się na komfortową pracę. 

Leave a Reply