Blog

Garść informacji o kartach kredytowych

by in Finanse 11 lipca, 2020

Karta kredytowa to kolejny kawałek plastiku, który coraz częściej gości w naszych portfelach. Kiedyś, gdy usługa wchodziła na rynek, produkt zarezerwowany był dla biznesmanów, ludzi, którzy prowadzili firmy i obracali dużą gotówką.

Dziś, nawet jeśli nigdy nie wyraziliśmy chęci założenia tego typu karty, pracownik banku będzie nam ją proponował co jakiś czas. Oczywiście możliwość zrobienia zakupów na kredyt jest bardzo wygodną opcją, ale także niebezpieczną. W końcu dość często zdarza się, że zakupy są okazją do poprawienia sobie humoru, a my sięgamy po rzeczy, na które w gruncie rzeczy nas nie stać. Gdy zaczynamy korzystać z karty kredytowej, bardzo łatwo stracić rachubę nad wydawanymi pieniędzmi. Niestety dług trzeba spłacić, a terminy są nieubłagane. Przekroczenie dnia spłaty zadłużenia może skutkować naliczeniem dość potężnych odsetek. Właśnie z tego względu powinniśmy dobrze przemyśleć swoją decyzję.

Jeśli jesteśmy osobami, których mocną cechą nie jest samokontrola, lepiej zrezygnować z takiego udogodnienia na poczet spokojniejszych nocy i zminimalizowania ewentualnego stresu związanego z zakupami na kredyt.