Blog

Kredyt Poznań – gdzie po najtańszy kredyt?

by in Finanse 11 października, 2021

W życiu każdej osoby prędzej czy później może zdarzyć się moment, kiedy pojawi się jakiś wydatek, którego nie będzie można sfinansować z własnych oszczędności. W takiej sytuacji konieczne będzie poszukanie zewnętrznego finansowania, a więc na przykład korzystnego (czyli przede wszystkim taniego) kredytu.

Każdy kredyt wiąże się z pewnymi kosztami, natomiast oferty poszczególnych banków potrafią znacząco się w ich zakresie różnić. Nawet, jeśli mówimy o zobowiązaniu tego samego typu i opiewającym na tę samą kwotę, ostateczny koszt zobowiązania potrafi być diametralnie inny. W praktyce oznacza to, że dobrze dobierając kredyt, można oszczędzić kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie powinno więc wybierać się go na chybił trafił.

Co wpływa na koszt kredytu?

Przez tani kredyt należy rozumieć taki, który charakteryzuje się niskim całkowitym kosztem. Na koszt ten z kolei wpływają takie kwestie, jak wysokość zobowiązania, okres spłaty, oprocentowanie, prowizja i opłaty dodatkowe (na przykład opłata przygotowawcza). Niekiedy pojawiają się też opłaty związane z zabezpieczeniem zobowiązania (ubezpieczeniem kredytu, ustanowieniem hipoteki).

Należy zwracać uwagę na wszystkie parametry, a nie tylko jeden, aby przypadkiem nie wybrać drogiego kredytu. Mowa tutaj o sytuacji, gdy na przykład oferta wyróżnia się niską lub nawet zerową prowizją za udzielenie kredytu. Być może będzie to korzystny kredyt, ale nie jest to w stu procentach pewne, ponieważ oprócz niskiej prowizji taki kredyt może charakteryzować się wysokim oprocentowaniem i innymi opłatami. Trzeba więc być ostrożnym i uważać na propozycje, które na pierwszy rzut oka wydają się zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe.

Jak znaleźć najtańszy kredyt?

Nie da się jednoznacznie wskazać, w którym banku kredyt będzie najtańszy, ponieważ wiele w tej kwestii zależy od indywidualnych czynników. Między innymi od tego, jaki rodzaj kredytu jest poszukiwany (na przykład hipoteczny, gotówkowy, konsolidacyjny czy refinansowy), a także, jak dużą kwotę dana osoba chce pożyczyć. Dodatkowo, trzeba pamiętać, że oferty banków w każdej chwili mogą ulec zmianie, więc wszelkie sugestie w tym zakresie mogą się szybko zdezaktualizować.

Warto zadbać o to, aby uzyskane rekomendacje były nie tylko aktualne, ale też indywidualne. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zwrócenie się po pomoc do wykwalifikowanego doradcy kredytowego, którego można znaleźć na przykład tutaj: kredytpoznan.pl – sprawdzi on po kolei oferty najważniejszych banków i wybierze spośród nich te, które charakteryzują się atrakcyjnymi parametrami i pasują do wymagań danego klienta.

Leave a Reply