Blog

Antyk synonimem słowa historia

by in Inne 28 maja, 2020

Właściwie każdy z nas posiada coś starego. Coś wiekowego, co zalega nam na półce, ale raz na jakiś czas popatrzymy na to i uśmiechniemy się pod nosem. Mówi się na to antyki, a więc różne przedmioty, które towarzyszyły nam, w momencie gdy byliśmy maleńkimi dziećmi, lub kiedy dzieckiem był nasz kochany dziadzio, babcia Jadzia czy pradziadek.

Właściwie każdy z tych przedmiotów ma pewną historię i jak to niekiedy mówimy , gdyby potrafił mówić, to z pewnością miałby ciekawe rzeczy nam do opowiedzenia „. Każda z pewnością wizyta na naszym strychu kończy się zdziwieniem oraz niedowierzaniem, ponieważ pod kurzu i rupieci możemy czasami odgrzebać skrawek historii oraz przedmiot, którego nie widzieliśmy od wielu, wielu lat, albo należał do naszych rodziców, czy też pradziadków i nie widzieliśmy go na oczy nigdy wcześniej.

Różnego rodzaju antyki mogą mieć też dużą wartość, ponieważ wielu z nas pragnęło by posiadać taką niesamowitą pamiątkę po kimś, kto został legendą i zapisany został w kartach sławy oraz pamięci wielu ludzi. Antyki mogą nam więc dostarczyć dużych sum gotówki, jeśli mamy coś tak wartościowego. Do moich osobistych antyków należy z całą pewnością piękne pianino mojego dziadka, który kochać denerwować naszą babcię i grać jej na nerwach całymi dniami. Lecz kochali się mocno i zachowało się po nich mnóstwo interesujących gadżetów – małych, albo większych. Dzięki temu znajdują się wciąż w pamięci i trwają w niej mocno, a różnego typu przedmioty na komodzie przypominają nam opowieści z nimi związane.