Blog

Depilacja woskiem a depilatorem

by in Inne 26 lipca, 2021

Zarówno metoda depilacji woskiem, jak i depilatorem ma za zadanie usunięcie włosa wraz z cebulką. Poszukując idealnej dla siebie metody depilacji testujemy prawie wszystko po kolei: maszynki, golarki, kremy, pianki czy w końcu depilatory i wosk. Automatycznie porównujemy wszystkie metody co ma jak najbardziej słuszność w przypadku wosku i depilatora, bo jak wspominałam oba sposoby dążą do tego samego efektu – usunięcia wosku wraz z cebulką.

Wśród klientek Salonu Wosk i Wizaż jest dużo Pań, które przed depilacją woskiem stosowały depilator. W czasie miłych ‚depilacyjnych’ pogaduszek podczas zabiegów usłyszałam wiele cennych uwag, które mogą ułatwić decyzję o pierwszej wizycie na depilacji woskiem.

Użytkowniczki depilatora można podzielić na kilka grup, a każda z nich ma odrębne zdanie porównujące go z woskiem.

Ta grupa Pań dobrze reaguje na depilator, nie odczuwa mocnego bólu podczas depilowania i nie boryka się z wrastającymi włosami.
Wizyta w gabinecie depilacji woskiem spowodowana jest najczęściej chęcią wydepilowania okolicy, która jest zbyt delikatna i wrażliwa by zrobić to depilatorem (najczęściej bikini lub pachy).

Klientki zazwyczaj odczuwają tylko delikatny dyskomfort podczas woskowania i są mile zaskoczone porównując go, z odczuciami podczas stosowania depilatora. Często decydują się na depilację innych okolic doceniając szybkość i dokładność depilacji woskiem. Stosują potem depilator na zmianę z woskowaniem lub do innych okolic.

Nie istnieje metoda, która odpowiada 100% kobiet. Wiele kobiet zauważa u siebie negatywne efekty pracy depilatora jak wrastanie włosów, urywanie włosów czy niedokładna depilacja. Nie każda z Pań radzi sobie z obsługą urządzenia pod względem techniki depilacji a czasami nie starcza po prostu cierpliwości.

W przypadku takich problemów gorąco polecam depilację woskiem. Klientki, które nie do końca były zadowolone z depilatora zazwyczaj są zachwycone depilacją woskiem. Ryzyko wrastających włosów spada, depilacja jest dokładna i szybka.

Wiele Pań uważa, że depilacja woskiem wiąże się z takimi samymi odczuciami co depilacja depilatorem. Nic bardziej mylnego.
Każda z klientek Salonu, z którymi rozmawiałam twierdzi, że depilator daje odczuć każdorazowe wyrwanie pojedynczego włosa. Wosk natomiast usuwa włosy w jednym momencie, co czyni zabieg szybszym i bardziej komfortowym.
Po nieudanej próbie użycia depilatora nie należy się poddawać i obawiać, że depilacja woskiem będzie również nie do zniesienia. Jak wspominałam użytkowniczki depilatora są zwykle miło zaskoczone komfortem woskowania.
Pamiętajmy że depilator nie wyklucza stosowania wosku i na odwrót. Obie metody mogą się doskonale uzupełniać. Używając wcześniej depilatora warto spróbować depilacji woskiem, może okazać się Twoją idealną metodą usuwania owłosienia.