Blog

Noszenie soczewek kontaktowych – dbaj o oczy

by in Inne 26 lipca, 2021

Dla pacjentów, którzy zaczęli nosić soczewki kontaktowe okulary nie mają już prawa bytu. Rezygnacja z okularów jest jednoznaczna z ułatwieniem sobie życia. Szczególnie brak okularów cieszy kobiety, według których grube szkoła niszczą ich wygląd.

Większość ludzi ma problem ze swoim wzrokiem. Jedni są krótkowidzami, a inni długowidzami. najczęściej sprawa jest zależna od nas samych. Czytanie po ciemku, przy bardzo słabym świetle, godziny przesiadywane przed ekranem komputera. To wszystko sprawia, że z wiekiem nasz wzrok się pogarsza. W końcu dochodzi do takiej sytuacji, że musimy udać się do okulisty, a on każe nam odwiedzić jakiś salon optyczny, w którym zakupimy odpowiednie szkła.

Komfort noszenia soczewek związany jest bardzo silnie z materiałem wykonania szkieł. Trwałość soczewek zależy właśnie od materiału. Materiał wpływa również na czas noszenia i ewentualne pojawienie się komplikacji. Soczewki kontaktowe miękkie mają dwa parametry, na które szczególnie zwraca się uwagę są to mianowicie: stopień uwodnienia i przepuszczalność powietrza.

Wiele osób mających problemy ze wzrokiem uważa, że szkła kontaktowe są znacznym ułatwieniem ich życia. Pozwalają one poczuć się pewniej w trakcie spotkań z innymi ludźmi, czy podczas imprez lub kontaktów z nowymi ludźmi. Szkła kontaktowe to specjalnie wyprofilowane, cienkie oraz bardzo łatwe w noszeniu soczewki optyczne, które po założeniu na nasze oczy poprawiają ostrość widzenia.

Początkowo soczewki kontaktowe były wyłącznie przezroczyste, zupełnie nie widoczne, gdyż najważniejszą ich funkcją było oczywiście umożliwienie lepszego widzenia. Po latach jednak soczewki kontaktowe musiały mieć również odpowiedni wygląd, tak aby nie tylko poprawiały widzenie, ale również atrakcyjnie wyglądały.