Blog

Planowanie urlopu w wakacje

by in Inne 26 lipca, 2021

Bardzo często przed wakacjami zastanawiamy się jak zorganizować urlop, aby dopasować go do upodobań wszystkich domowników a także zmieścić się w przewidzianym budżecie. Czy kolejny rok z rzędu będziemy leżeć na gorącym piasku, nad polskim morzem i słuchać szumu fal, czy może dla urozmaicenia zawędrujemy odkryć niedoceniane zakamarki miast i miasteczek, które tylko czekają, aby obdarzyć nas swoją gościnnością. Dla wszystkich chętnych wakacyjnej odmiany polecam wersję drugą. Szczególnie zachwycił mnie Bolesławiec, urokliwe miasteczko położone na Dolnym Śląsku. Uznawany za stolicę ceramiki ,co roku przyciąga setki turystów z całej Europy. Położony w otulinie Borów Dolnośląskich zachwyci również nawet najbardziej wymagających wielbicieli przyrody. Bolesławiec jest także miastem artystów. Słynie z warsztatów bluesowych, na które przyjeżdżają muzycy z całego świata. Tradycją stała się również coroczna Parada Glinoludów. Setki mieszkańców wymalowanych gliną przechodzą przez miasto ku czci ceramiki. Wakacje w Bolesławcu mogą okazać się przygodą , którą będziemy wspominać o wiele dłużej niż plażowe lenistwo. Polecam!

Podróżowanie jest czynnością szczególnie przyjemną kiedy nie odbywa się w pojedynkę. Podziwianie, odkrywanie nowych miejsc, nabiera nowego, głębszego wymiaru, kiedy możemy podzielić się swoją radością z kimś bliskim. Coraz więcej ludzi, na wakacje zabiera również czworonożnych przyjaciół. Głównie psy, ale również koty stają się naszymi towarzyszami podróży. Zorganizowanie wyjazdu z psem nie musi być wcale problematyczne, szczególnie kiedy lubimy wypoczywać aktywnie. Coraz więcej pensjonatów, hoteli, miejsc noclegowych wprowadza do swojej standardowej oferty również obecność zwierząt.

Podobna sytuacja jest z restauracjami. Jednakże jako właściciele czworonoga musimy przestrzegać pewnych zasad. Przed wyjazdem powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni zapas woreczków na odchody i regularnie sprzątać po naszym przyjacielu. Musimy pamiętać, że pomimo nietłumionego entuzjazmu z długich spacerów w upalny dzień, nasz pies potrzebuje regularnego picia wody. Powinniśmy również pamiętać, że na większość plaż zwierzęta mają zakaz wstępu, wyjątkiem są plaże w Dziwnówku, Rowach, Pobierowie i Rewalu.