Blog

Ślub – moment warty zapamiętania

by in Inne 26 lipca, 2021

W życiu każdego człowieka są momenty, do jakich chętnie się powraca. Dla jednych może to być np. własny ślub, dla innych – urodziny dziecka. To wydarzenia, które należy uwiecznić na zdjęciach lub filmie, by po latach móc ponownie przeżyć te same emocje.

Tak naprawdę trzeba dokumentować wszelkie wydarzenia z życia rodziny i znajomych. Każda spędzona z nimi chwila jest dla nas ważna. Nie ma znaczenia, ile mamy lat, jesteśmy wszakże szczęśliwi tak samo podczas ślubu, jak i rocznicy złotych godów, należy więc świętować każdą nadarzającą się okazję.
Charakter wydarzenia może być przeróżny. Tradycją stało się już uwiecznianie ślubów, w ostatnich latach jednak coraz większą popularnością cieszy się filmowanie prywatek, chrzcin, urodzin oraz pierwszych komunii. Z tego powodu też można obserwować rosnącą liczbę firm proponujących kompleksowe usługi fotograficzne i filmowe. Można nawet zaaranżować sesję na życzenie, w dowolnej scenerii oraz w wybranym temacie przewodnim.

Planując imprezę rodzinną często rozmyślamy, jak ją udokumentować. Niektórzy wybierają zdjęcia, inni z kolei – filmowanie. Nie ma sprawdzonej recepty na doskonałą pamiątkę, wszystko jest uzależnione od indywidualnych upodobań zainteresowanych osób. Ważne, by całość przebiegła zgodnie z planem, a zaproszeni goście dobrze się bawili. Wtedy niezależnie od tego, czy zaangażowaliśmy fotografa, czy kamerzystę, wrażenia z imprezy będą niezapomniane.

Dobry organizator musi przede wszystkim zadbać o to, by każdy zainteresowany gość uroczystości mógł dostać wybrane przez siebie pamiątki. Dlatego też należy wcześniej porozmawiać z fachowcem oraz ustalić warunki cenowe.
Przy wyborze warto kierować się, prócz kryterium finansowego, zdaniem innych osób o danej firmie. Może bowiem wyjść na jaw, że zatrudnienie najtańszego fachowca okaże się zgubne.

Nie pozostaje nic innego, jak przeanalizować oferty dostępne na rynku i wybrać tę najbardziej właściwą, cokolwiek to znaczy. Po wpisaniu w wyszukiwarkę na przykład słów „zdjęcia ślubne warszawa” otrzymamy całą listę ofert, zróżnicowanych pod względem kompleksowości i cen. Jednak w tym miejscu łatwo wpaść w pułapkę. Kierując się wyłącznie kryterium finansowym, możemy trafić na oszusta, który wprawdzie proponuje usługi za niewielkie pieniądze, lecz też mało profesjonalne. Więc najrozsądniej byłoby poszukać opinii użytkowników forów internetowych lub zasięgnąć porady znajomych.
Polacy coraz częściej decydują się na uwiecznianie swoich ślubów za pomocą zdjęć. Fotografie to przedmioty, które przetrwają długo, filmy z kolei zużywają się w krótkim czasie i nie można ich potem odzyskać. Po wielu latach popularności tracą więc swoją pozycję lidera na rzecz fotografii, przeżywających swoją epokę renesansu. Szczególnie w dobie fotografii cyfrowej.
Niezależnie od tego, ile chcemy wydać na pamiątki z wesela, musimy wziąć pod uwagę, że taki dzień nie zdarzy się już nigdy w naszym życiu. Zdjęcia mają tę cechę, że można je łatwo udostępnić gościom i to małym kosztem. Jest to największa zaleta fotografii, która przemawia za ich wyborem. Zadbajmy, więc o wspaniałe pamiątki, które będą mogły zobaczyć nasze dzieci i wnuki.