Blog

To powinno znaleźć się w Twojej kosmetyczce!

by in Inne 26 sierpnia, 2021

Kobiety w oczach mężczyzn posiadają ogromną ilość kosmetyków: podkładów, balsamów, paletek cieni, kredek czy lakierów. Czy tak jest na prawdę? Nie będziemy tego oceniać, ponieważ każda kobieta jest inna i każda stosuje inne produkty w różnej ilości. Istnieją jednak kosmetyki, które powinna posiadać każda kobieta w swojej kosmetyczce. Z myślą o Was, drogie Panie stworzyliśmy zestawienie – makijażowe “must have” Być może ten artykuł zmieni Wasze życie i codzienną pielęgnację. Miłego czytania!

1. Baza pod makijaż.

Baza to gwarancja utrzymania makijażu w niezmienionej jego formie przez cały dzień. Na rynku jest dostępnych wiele jej rodzai: rozświetlająca, matująca, kolorowa, glicerynowa, silikonowa czy olejowa. Jej dobór zależy przede wszystkim od rodzaju skóry, naszych oczekiwań i potrzeb.

2. Podkład.

Jest on podstawowym wyposażeniem każdej kobiecej kosmetyczki. Doceniany przez miliardy kobiet na całym świecie. Tak jak w przypadku bazy pod makijaż, pokład występuje pod wieloma postaciami. Dobierany jest do rodzaju skóry, dlatego też przed ostatecznym jego wyborem warto dowiedzieć się jaki jej rodzaj posiadamy. Może być ona sucha, tłusta, mieszana i normalna.

3. Puder.

Stosowany jest zazwyczaj jako etap końcowy makijażu jako jego utrwalacz. Może spotkać go w dwóch postaciach: sypkiej i w kamieniu. Jest uwielbiany zwłaszcza przez kobiety posiadające przetłuszczającą się cerę. W tym przypadku idealnie sprawdzi się puder matujący. Kobiety, które mają skórę suchą i normalną częściej sięgają po puder rozświetlający, który nada im promiennego i zdrowego wyglądu.

4. Tusz do rzęs.

Tusz jest kosmetykiem, który używają już małe dziewczynki w tajemnicy przed mamą. Jego fenomen leży w jego zastosowaniu. Dyskretnie podkreśla oko, nadaje czarującego wyglądu. Tak jak w przypadku wszystkich wyżej wymienionych kosmetyków występuje on w wielu odmianach. Możemy znaleźć tusz pogrubiający, wydłużający oraz podkręcający. Dostępny jest praktycznie w każdej drogerii oraz dyskontach w przystępnych cenach, ponieważ można go dostać już od kilku złotych w górę.

5. Pomadka / Błyszczyk do ust.

Pomadka stała się już kultowym kosmetykiem używanym przez kobiety od wielu lat. Zmienia się jedynie postać pod jaką można ją dostać i jej kolorystyka w zależności od obecnej mody. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nasze babcie lubowały się w szminkach we wszelkich odcieniach czerwieni. Teraz uważa się, że ten kolor nie będzie pasował do każdego typu urody. Obecnie na czasie są szminki w odcieniach nude – o lżejszych i bardziej naturalnych barwach.