Blog

Białe sweterki na komunię

by in Moda, Uroczystość 24 stycznia, 2021

Okrycia komunijne stosuje się wtedy, gdy dzień Pierwszej Komunii nie zapowiada się zbyt ciepło i słonecznie. Mniejszy problem jest podczas wyboru okrycia do sukienki i alby komunijnej, ponieważ pasują do nich bolerka, sweterki lub białe, męskie marynarki. Okrycia komunijne powinny być ocieplane, bo to jest najważniejsza funkcja. Muszą też, oczywiście, pasować do całości stroju i dopełniać go. Bardzo modne i ładne są ocieplane satynowe i atłasowe kurteczki, które bardzo elegancko prezentują się na sukienkach i albach. Są one dopasowane i mają zazwyczaj prosty fason. Satyna delikatnie się mieni, dzięki czemu kurtka lub żakiet nabierają ładnego i szykownego blasku.

Coraz powszechniejsze stają się peleryny. Przypominają elegancki kołnierz i powoli odchodzi się od prostych fasonów na rzecz ozdobnych pelerynek, np. obszytych piórkami marabou lub futerkami. Warto zastanowić się nad bolerkiem. Wygląda bardzo szykownie i nie zasłania sukienki jak np. kurteczka, żakiet lub pelerynka, które przysłaniają prawie całą górę stroju komunijnego. Bolerko może być wiązane pod szyją lub być zapinane na zatrzask lub guzik. Wtedy będziemy mieli pewność, że jest ciepłe i chroni przez zimnem. Bolerko powinno być dopasowane, nie może być luźne. Coraz częściej bolerka i peleryny ozdabiane są kapturami.

Jednym z najprostszych wyjść co do okrycia komunijnego jest wybór ładnego, szykownego, białego sweterka. Wełniany sweter zapinany na guziki może być dłuższy lub krótszy, można dopasować odpowiednią grubość materiału do sukienki. Sweter może być zarówno dopasowany, jak i odrobinę luźny. Warto pamiętać, że do okrycia należy dopasować rękawiczki. Czasami bywa tak, że okrycie jest przykrótkie, co można zatuszować odpowiednią długością rękawiczek. Kolor rękawiczek musi być taki sam jak sukienki oraz okrycia, nic nie powinno się różnić odcieniami.