Blog

Nowa generacja Opla Astry

by in Technologia 6 lipca, 2020

Opel Astra dla wielu kojarzy się z autem stylistycznie nudnym. Jest w tym dużo racji, ale tylko wtedy kiedy mówimy o poprzednich generacjach tego modelu. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku najnowszej generacji, produkowanej od 2009 roku. Auto stylistycznie znacząco odbiega od poprzedników. Auto może się podobać. Agresywna, a zarazem dynamiczna linia nadwozia, ładnie wkomponowane przednie lampy oraz ciekawe przetłoczenia. To wszystko sprawia, że auto wyróżnia się na ulicy z pośród innych aut.

Podobnie sytuacja wygląda we wnętrzu. Projektanci i w tym przypadku się postarali. Wnętrze jest nowoczesne, wpadające w oko. Jedyny minus to ergonomia na niskim poziomie spowodowana zbyt dużą ilością przycisków, co może sprawić problem podczas jazdy. Materiały użyte do wykończenia są bardzo wysokiej jakości jak na tą klasę, a i do spasowania elementów nie można mieć zastrzeżeń.

Jeśli chodzi o przestrzeń wewnątrz, to jest ona ogromna, ale tylko z przodu. Niestety z tyłu miejsca jest znacznie mniej, a jest to spowodowane sportową bryłą nadwozia. Na uwagę zasługuje bardzo dobra pozycja za kierownicą oraz bardzo dobre zawieszenie, idealnie spisujące się na polskich drogach. Niestety jeśli chodzi o cenę to nie jest już tak kolorowo. Nie dość, że jest ona wysoka, to w wersji podstawowej nie możemy liczyć na zbytnio bogate wyposażenie.