Blog

Smukły i niebanalny Citroen C4

by in Technologia 18 lipca, 2020

Citroen C4 drugiej generacji jest autem o pięknej linii i niebanalnym wykończeniu. Produkowane od 2010 roku do dziś, w dalszym ciągu zachwyca smukłą linią, interesującym kształtem szyb i spoilerem umieszczonym na tylnej klapie. Ponadto zawiera chromowane elementy, które uświetniają wygląd tego auta. Pasażerowie nie mogą narzekać na brak miejsca w środku, a tym co może im się nie podobać to trzymania bocznych siedzeń. Nie są jednak skazani na hałasy związane z trzeszczącymi elementami plastikowymi.

Dużą zaletą C4 jest poziom resorowania, gdyż auto z wszelkimi napotkanymi na swojej drodze nierównościami radzi sobie doskonale. Citroen posiada duży bagażnik, jednak dostęp do niego utrudnia duży próg, przez co można odczuć dyskomfort pakując i wypakowując samochód. Niezbyt wygodne są również fotele, które są słabo wyprofilowane.

Pozytywnie należy ocenić układ hamulcowy, z racji jego skuteczności. Citroen C4 jest autem niedrogim jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie jego zalety i niewielkie mankamenty. Warto zwrócić uwagę na to, że jest ono dostępne w różnych wariantach silnikowych więc jest w czym wybierać i na pewno można dostosować je do temperamentu kierowcy. Samochód jest elegancki, przestronny oraz dobrze wyposażony. Należy dodać, że jest niezwykle dynamiczny, przyjemny w prowadzeniu i ekonomiczny. A więc czego chcieć więcej.