Blog

Jak zagęścić rzadkie i delikatne włosy?

by in Uroda 5 lipca, 2023

Czy można wizualnie zagęścić przerzedzone włosy? Jak je pielęgnować i pielęgnować, aby poprawić ich kondycję? Przedstawiamy sposoby na zagęszczenie przerzedzonych włosów.

Dlaczego włosy są rzadkie?

Niewielu mężczyzn i kobiet może pochwalić się gęstymi i naturalnie gęstymi włosami. Słabsze i cieńsze kosmyki mogą być wynikiem złych wyborów pielęgnacyjnych, diety ubogiej w witaminy i minerały oraz predyspozycji genetycznych, na które nie mamy wpływu. Zastanawiając się, jak zagęścić włosy, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego włosy słabną. Jak już określiliśmy, jednym z powodów mogą być kosmetyki. Chodzi raczej o intensywnie oczyszczające szampony, w których główną rolę odgrywają agresywne środki czyszczące. Jeśli zdominują Twoją pielęgnację, mogą powodować osłabienie włosów i podrażnienie skóry głowy. Zadbaj też o to, by odżywki i maski nie obciążały pasemek, ponieważ one również mogą przyczyniać się do przerzedzania włosów. Sprawdź dokładnie zalecenia producenta, ponieważ stosowanie kosmetyków niezgodnie z zaleceniami może być złe. Na przykład niektóre odżywki należy nakładać tylko na długość włosów i unikać skóry głowy. Czasem wystarczy zmiana bazy pod makijaż lub sposobu aplikacji, aby zagęścić przerzedzone włosy.

Domowe sposoby na zagęszczenie włosów

Jednym z najlepszych gotowych produktów do stymulacji wzrostu i odrastania włosów jest olejek rycynowy, który można stosować również na brwi i rzęsy. Czym jeszcze mogę zagęścić włosy oprócz tego kosmetyku? Osoby ze skłonnością do wypadania włosów mogą również skorzystać z kuracji na bazie innych cennych olejków. Regularne złuszczanie również może dać zadowalające efekty, pobudza krążenie krwi, pomaga usuwać martwy naskórek i korzystnie wpływa na pracę gruczołów łojowych. Systematyczny masaż skóry głowy opuszkami palców również wspomaga wzrost włosów i jest naprawdę skutecznym narzędziem w walce z nadmiernym wypadaniem włosów. Do codziennego masażu skóry głowy możesz również użyć szczotki do włosów z naturalnego włosia. Twoja dieta jest również warta uwagi, jeśli próbujesz poradzić sobie z przerzedzającymi się włosami. Powinni dostarczać pokarmy bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, siarkę, cynk, miedź, żelazo, witaminy A, E i H.

Masaż głowy na zagęszczenie włosów

Mycie włosów to nie szybkie umycie i spłukanie. Choć nie zawsze mamy czas na odpowiednią, kompleksową pielęgnację, warto poświęcić temu etapowi szczególną uwagę, przynajmniej w weekendy. Zwróć uwagę, jak robi to fryzjer. Dwukrotnie myją włosy, za każdym razem nakładają odżywkę, a po każdym nałożeniu makijażu wykonują długi masaż skóry głowy. Masuj pewnie, ale delikatnie, najlepiej okrężnymi ruchami. Nie tylko pobudzisz wzrost cebulek, ale także sprawisz, że włosy podskoczą u nasady. Pamiętaj, aby nigdy nie zmywać szamponu gorącą wodą. Niekorzystnie działa na skórę głowy – przesusza, na pasemka – tracą blask.

Keratynowe zagęszczanie włosów

Keratynowe zagęszczanie włosów jest dla każdego. Ich problemem jest przerzedzenie włosów na czubku głowy, wokół skroni lub w innych miejscach na głowie. Do niedawna keratynowe przedłużanie i zagęszczanie włosów były zabiegami, które mogli wykonywać tylko profesjonaliści. Polegało to wówczas na łączeniu włosów wiązaniami keratynowymi. Jednak obecnie dostępne są na rynku specjalne preparaty zawierające mikrowłókna, które mogą zagęszczać włosy. Są to formy aerozolowe, które sami możemy stosować. Dzięki nim drobne włókna keratynowe osadzają się na powierzchni włosa, co optycznie pogrubia fryzurę. Rezultaty są natychmiastowe, a formuła jest bezpieczna dla włosów i całkowicie zmywa się już przy pierwszym myciu.

Leave a Reply