Blog

Codzienna dawka ruchu

by in Sport, Zdrowie 30 lipca, 2020

Zdrowie jest niewątpliwie jedną z najważniejszych wartości w życiu, o ile nie ważniejszą. Wielu ludzi na pierwszym miejscu w swojej hierarchii wartości umiejscawia właśnie zdrowie równorzędnie z życiem ludzkim – nie tylko swoim, lecz ogólnie pojmowanym życiem każdej istoty. Nic, więc dziwnego, że chcąc zachować jak najdłużej dobre zdrowie, przykładamy szczególną wagę do tego, co spożywamy, w jaki sposób spędzamy czas wolny i czy odpowiednio często kontrolujemy swoje zdrowie oraz wyniki badań, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Popularność zajęć fitness

W celu skłonienia ludzi, zwłaszcza w średnim wieku, do podejmowania aktywności i wysiłku fizycznego, zaczęto wprowadzać różne kampanie społeczne, ukazujące skutki zaniedbań na tym polu. Otyłość, problemy ze stawami, bolący wciąż kręgosłup, zniechęcenie, marazm i brak chęci do podejmowania się czegokolwiek poza leżeniem na kanapie i oglądaniem telewizji.

Żyjąc w ten sposób traci się nie tylko bezcenny czas, który każdemu z nas jest dany tylko raz, lecz przede wszystkim wzrasta poczucie bezsensu istnienia – skoro nie można znaleźć niczego, co nas zainteresuje to, po co tak żyć – z pracy do domu i z domu do pracy i nic więcej.

Olbrzymie możliwości sportu

Tymczasem to właśnie uprawianie sportu może okazać się najbardziej fascynującą rzeczą, jaka nas kiedykolwiek spotkała. Wystarczy tylko chcieć i okazać trochę inicjatywy. Zawsze można znaleźć coś dla siebie – w każdym mieści organizowane są jakieś zajęcia sportowe, fitness, zumba, treningi na siłowni etc.

A jeśli nie ma takiej możliwości to, co za problem poćwiczyć w domu np. z Ewą Chodakowską lub zwyczajnie pójść pojeździć rowerem?

Konsekwencje zaniechań

Skutki braku ruchu i aktywności fizycznej mogą być katastrofalne – od problemów z cholesterolem i miażdżycą, po żylaki, problemy z bolącymi stawami, nadciśnienie i wreszcie zawał serca. Nie jest dobrze, że ludzie doprowadzają się do takiego stanu, dobrze jednak, że jest dobrze zaopatrzona kadra ratowników medycznych, którzy potrafią w porę zareagować i uratować człowieka od najgorszego finału.

Przypadki bywają jednak różne i nieraz nawet, gdy w niczym dany lekarz czy ratownik nie zawinił, rodzina pacjenta kieruje skargę na czynności lekarskie, gdy cokolwiek pójdzie nie tak.

OC to podstawa

Dlatego tak ważne jest w tym zawodzie posiadanie OC lekarzy, czyli taka polisa, która z jednej strony daje lekarzowi spokój sumienia i pozwala zajmować się swoją pracą bez obaw o jakiekolwiek straty finansowe, z drugiej zaś, w przypadku rzeczywistych zaniechać lub błędów, które mogą wyrządzić szkodę pacjentom, ułatwia bezproblemowe załagodzenie konfliktu poprzez wypłatę odszkodowania z polisy.

Wszelkimi formalnościami, jakie się z tym wiążą, zajmuje się ubezpieczyciel danego lekarza.