Blog

Gotowanie to nie tylko posiłek

by in Rodzina, Zdrowie 6 lipca, 2020

Gotowanie to pasja, a miłość do jedzenia do samego życia. Nie należy bowiem traktować jedzenia jako jedynie konieczności przetrwania. Słynne przysłowie „przez żołądek do serca” ma wiele racji, ponieważ, oferując komuś smaczny posiłek zdobywamy jego sympatię.

Gotowanie to nie tylko czynność, ale i styl życia. Produkty beck imperial ułatwią każdemu pichcenie w kuchni i pozwolą na zdrowe, beztłuszczowe posiłki, które będą smakowały i dorosłym i dzieciom.

Wspólny czas przy stole

Jedzenie od niepamiętnych czasów trakowane było jako forma spędzania czasu we wspólnocie, którą była rodzina lub ważne osobistości. Uczty królewskie były znakiem obfitości, a także zbliżenia zaproszonych z władcą. Jedzenie łamie bowiem formalność, jest intymne. To dlatego również wiele randek zaczyna lub kończy się właśnie w restauracjach czy knajpach, gdzie parnerzy karmią się wzajemnie i wyjadają smakołyki z talerzy.

Istota rodzinności

W domu, czas spożywania posiłku to moment, kiedy cała rodzina zbiera się przy jednym stole i może okazać sobie bliskość. Mama cieszy się na widok dzieci, które pałaszują obiad i proszą o dokładkę. Ważne jest by posiłek, który trafia na stół był zdrowy i smaczny. Aby tak się stało należy nie tylko wybrać dobre i sprawdzone produkty, ale i gotować w zdrowy sposób. Co to oznacza?

Oszczędnie w tłuszcz, a więc zdrowo

Gotowanie bez użycia dużej ilości wody czy tłuszczy zachowuje wartości odżywcze jedzenia, czyli to, co jest najcenniejsze. Jest to istotne zwłaszcza w domach, gdzie mieszkają dzieci, ponieważ to one rosną i potrzebują sporo substancji, które im pomogą w zdrowym rozwoju. Aby jadły, to co zdrowe, powinniśmy zwrócic uwagę na jakość przygotowaynia posiłków.

Pomoże nam w tym zestaw odpowiednich naczyć i garnków. Beck Imperial w swojej bogatej ofercie proponuje 21-częściowy zestaw garnków, który wykonany jest ze stali nierdzewnej. Naczynia są wygodne i łatwe jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Ich główną zaletą jest jednak, fakt, że pozwalają na gotowanie i pieczenie w małej ilości wody, co oznacza konserwację tego, co najzdrowsze. Dodatkowo sprzęt Beck Imperial pasuje do wszystkich rodzajów kuchenek.